Rutt (sõber, kaaslane)

Avaldatud 27.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Moablanna; läks koos ämma Noomiga Petlemma kanti ja abiellus Boasega; umbes 12. sajand eKr. Tahad rohkem teada? Loe: Ruti raamat.

Mõtted tänaseks

Rutt otsustas ühendada oma saatuse ämma omaga ja teenida Jumalat, keda teenis Noomi. Noomiga saatuse ühendamine oli oluline otsus. See tähendas, et ta läks koos Noomiga uute kommetega riiki. Noorel moablannast lesel oleks tõenäoliselt palju lihtsam olnud uut partnerit leida Moabimaal, kuid ta oli Noomisse niivõrd kiindunud, et ei tahtnud temast lahku minna.

Noomi Jumala valimine ei saanud Ruti jaoks lihtne olla. Tundus, et see Jumal ei olnud Noomile ja tema perele suurt õnne toonud ning Noomi ise oli esimene, kes tunnistas, et Jumal oli talle sügava pettumuse valmistanud. Pärast Petlemma tagasi jõudmist ütles ta tervitavatele inimestele: „Kõigeväeline on mulle valmistanud palju kibedust! Külluses läksin ma ära ja tühje käsi tõi Issand mind tagasi. Miks te hüüate mind Noomiks, sest Issand on tunnistanud minu vastu ja Kõigeväeline on teinud mulle paha!“ (Ruti 1:20, 21) Kuid Rutt tundis, et kõigis ebameeldivates kogemustes, mida ta ise koos Noomi ja Orpaga (Noomi teine minia) oli läbi teinud, ei olnud piisavalt head põhjust Noomi Jumalale selja pööramiseks. Palju oli sellist, millest ta aru ei saanud, kuid ta usaldas jätkuvalt seda Jumalat. Ja ta ei pidanud oma püsivuses pettuma, sest ülejäänud elu oli ta rõõmus ja tänulik, et ei olnud ainsast tõelisest Jumalast ära pöördunud.

Minu palve

Issand, aita olla püsiv usus Sinusse ja jääda Sinu lähedale isegi neil minu eluperioodidel, kui asjad on rasked!

Jaga Facebookis