Akvila (ladina keeles ’kotkas’)

Avaldatud 28.1.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Pöördus koos oma naise Priskillaga (või Priskaga) kristlikku usku; kohtus Paulusega Korintoses ja hiljem Efesoses; hiljem kohtume temaga ka Roomas. Tahad rohkem teada? Loe: Apostlite teod 18:1−3, 18−22; 1. Kiri korintlastele 16:19; Kiri roomlastele 16:3.

Mõtted tänaseks

Kogudus vajab rohkem selliseid inimesi nagu Akvila ja Priskilla. Nad olid Pauluse lähedased kaastöölised näiteks Korintoses. Seal avasid nad oma kodu Korintose usklike „kodukirikuna“. Tol ajal ei käinud kogudus koos kirikuhoonetes, mis ehitati alles hilisematel sajanditel. Usklikud käisid koos kaasusklike juures, kellel juhtus ruumikas kodu olema.

Akvila ja Priskilla olid aktiivsed misjonärid, kuid mõistagi vajasid nad äraelamiseks raha. Nad olid telgitegijad ja juhtumisi oli see ka Pauluse amet. Kaksteist apostlit said koguduseliikmetelt küll mingil määral rahalist toetust, kuid polnud infrastruktuuri, mis oleks taganud regulaarse sisetuleku kõigile, kes koguduse heaks töötasid. Sellepärast oli paljudel − nagu Paulusel, Akvilal ja Priskillal − oma kogudusetöö kõrval veel teine töö.

Tänapäeval lubavad enamiku riikide võimud riiki ametlikud misjonärid misjonitööd tegema. Kuid niinimetatud telgitegijatest misjonärid võivad leida eduka võimaluse minna „suletud“ riikidesse, kus nende professionaalsed või praktilised oskused on nõutud. See võimaldab neil diskreetselt oma usust tunnistada. Ent paljudes „avatud“ riikides ei ole kogudusel vahendeid, et palgata piisavalt mehi ja naisi, et jõuda evangeeliumikuulutusega kõigi inimesteni. Kui rohkem inimesi oleks valmis järgima Akvila ja Priskilla eeskuju, siis ei oleks see üksnes neile endile õnnistuseks, vaid ka paljudele teistele, kes muidu rõõmusõnumit ei kuuleks.

Minu palve

Tänan Sind, taevane Isa, kõigi tänapäeva „telgitegijate“ eest!

Jaga Facebookis