Ruuben (vaata, poeg)

Avaldatud 28.10.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Jaakobi ja Lea vanim poeg. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 29:32; 35:22; 37.

Mõtted tänaseks

Ruuben oli Jaakobi vanim poeg, mis andis talle teatud õigused, kuid ta kaotas need eesõigused, kui ta väga valesti käitus. Ta rikkus abielu isa liignaisega (1. Moosese 35:22). Ruubenil oli ka väga kahtlane osa siis, kui otsustati müüa Joosep Egiptuse orjusesse.

Joosepi vennad ei suutnud taluda tema upsakust. Kui Jaakob saatis ühel saatuslikul päeval oma poja Joosepi vaatama, kuidas vendadel läheb, sepitsesid vennad salaplaani, kuidas temast lahti saada. Nad viskasid ta sügavasse kaevu ja kavatsesid ta sinna surema jätta. Kuid nad kohandas oma plaani, kui neist möödus Egiptusesse teel olev karavan. Nad müüsid Joosepi hoopis Midjani kaupmeestele. Ruuben ei olnud kohal, kui see tehing sõlmiti. Kui ta veidi hiljem kaevu juurde tagasi tuli, tahtis ta Joosepi päästa, kuid Joosepit ei olnud enam seal – ta oli juba teel Egiptusesse.

Saame Ruubenist segase pildi. Ilmselt oli ta võimeline halastust ilmutama, kuid ei olnud piisavalt tugev, et öelda vendadele, et ta ei võta osa nende plaanist petta isa väljamõeldud looga mingist traagilisest õnnetusest, mis tappis Joosepi. Nagu paljud teised, on Ruuben kurb näide sellest, mis juhtub, kui inimesed ei rakenda oma põhimõtteid siis, kui peaksid.

Minu palve

Armas Jumal, aita, et ma ei vaigistaks kunagi oma südametunnistust ja valiksin alati aususe ja tõe tee!

Jaga Facebookis