Moondumine

Avaldatud 30.10.2019, rubriik Päeva sõna

„Olgu maapind neetud sinu üleastumise pärast! Vaevaga pead sa sellest sööma kogu eluaja! Ta peab sulle kasvatama kibuvitsu ja ohakaid, ja põllutaimed olgu sulle toiduks!“ 1. Moosese 3:17, 18

Põhiline uskumus nr 8: „Suur võitlus: selle mässu vaimu tõi ta ka siia maailma, kui ta juhtis Aadamat ja Eevat patustama Jumala vastu. Selle patu tulemuseks oli Jumala kuju moondumine inimeses, korratuse süvenemine loodud maailmas ning lõpuks selle hävimine ülemaailmses veeuputuses.“

Kui Aadam ja Eeva otsustasid proovida asju Saatana moodi, levis taevas alanud mäss nagu vähk sellele kaunile uuele maale, mis oli äsja Jumala kätest tulnud.

Moonutused algasid kohe. Esmalt peitsid nad end Jumala, oma armsa Sõbra eest, kellega nad olid igal oma elupäeval koos olnud. Siis hakkasid nad süüdistama teineteist, madu ja koguni Jumalat! Umbes tuhande või tuhande viiesaja aastaga oli kogu planeedi elanikkond, tolleks ajaks võib-olla lausa miljon inimest, peaaegu tervenisti kuri, peaaegu kogu aeg.

Ja Jumal pidi läbi viima oma esimese puhastustoimingu. See oli kohutav aeg maa ajaloos. 120 aastat Noa palus ja anus inimesi, et nad kuulaksid, kahetseksid ja siseneksid laeva, kuid lõpuks päästeti ainult Noa, tema naine, tema kolm poega ja nende naised koos kõigi loomaliikide esindajatega.

„Jumala kuju moondumine inimeses“ − seda kindlasti! Nad olid abielus korraga rohkem kui ühe inimesega, nad tapsid üksteist ega hoolinud üldse sellest, missugune on Jumala tee.

„Korratuse süvenemine loodud maailmas“ − nüüd kartsid loomad inimesi, kes pidid nende eest hoolitsema, ja nad tapsid üksteist pidevalt. Kord kaunis maa kasvatas kibuvitsu, ohakaid, mülkaid ja mürgiseid taimi.

„Hävimine“ − nii hullud kui asjad ka olid, pidid need veel hullemaks minema. Veeuputuse ajal arvas Saatan ise, et ta saab hukka, ning kui see oli läbi, oli kogu planeet tundmatuseni muutunud.

Kuid mäss ei lõppenud. Tänapäevani soovivad paljud inimesed ainult oma teed, mitte Jumala teed käia. Kibuvitsad, mürgitaimed, moskiitod ja maavärinad muutuvad iga päevaga hullemaks. Kas lõpp on näha?

Võidukas Võitja, ma tean, et lõpuks võidad Sina. Olen näinud kurbust ja valu ning tunnistan, et olen mõnikord kartnud. Kuid ma tean, et Sina võidad. Ma olen Sinu kõrval ja ootan, et näha suurejoonelist lõppmängu.

Jaga Facebookis