Pastor vastab: Kas alaealisi võib ristida vanemate teadmata?

Avaldatud 17.6.2009, rubriik Pastor vastab, teema Kogudus, autor Kaido Kask

Küsimus

Kas alaealisi võib ristida vanemate teadmata?

Vastus

Kuna koguduse liikmeks saab astuda ristimise teel, siis tuleb need kaks asja ühendada. Riigi seadus reguleerib koguduse liikmeks astumist ja seega siis ka ristimist. Sellele küsimusele on vastus olemas Kirikute ja koguduste seaduses:

§ 10. Lapse kuulumine kogudusse

(1) Iga isik, kes on vähemalt 15-aastane, võib iseseisvalt astuda koguduse liikmeks või lahkuda kogudusest vastavalt põhikirjas ettenähtud korrale.

(2) Noorem kui 15-aastane laps võib kuuluda kogudusse oma vanemate või eestkostja loal.

http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=922728

Jaga Facebookis