Tema valmisolek

Avaldatud 8.11.2023, rubriik Päeva sõna

„Teie taevane Isa teab ju, et te seda kõike vajate.“ Matteuse 6:32

Populaarne kirjanik David Jeremiah jagab oma kogemust. Kuna ta on lapsest saadik väga energiline olnud, ei olnud ta füüsilisest nõrkusest tegelikult aru saanud enne, kui tal diagnoositi neljanda astme lümfoom. Ravi muutis ta äärmiselt nõrgaks ja väsinuks. Kui ta pärast ravi esimest korda tagasi jutlustama läks, hakkas ta nutma, kui koor laulis laulu, kus ülistatakse Jumalat Tema jõu eest. Ta kirjutab: „Ma teadsin, et Jumal oli see, kes oli mulle vähist taastumise ajal jõudu andnud. Kõigeväeline Jumal oli mu jõuallikas. Ta oli mu elujõud.“*

Olen kindel, et nagu mina, oled ka sina vahel tundnud, kuidas teatud olud sind enda alla matavad, olgu need siis rahalised, emotsionaalsed, füüsilised või suhteid puudutavad. Me mõistame, et me ei suuda ise nendega tegeleda, sest oleme oma varud, vitaalsuse ja jõu ammendanud. Leian suurt lohutust teadmisest, et Jumal on isiklikult teadlik kõigist mu vajadustest ja ta on valmis neid täitma: „Ärge siis hakake muretsema, öeldes: „Mis me sööme?“ või „Mis me joome?“ või „Millega me riietume?“ … Teie taevane Isa teab ju, et te seda kõike vajate. Aga otsige esmalt Jumala riiki ja tema õigust, siis seda kõike antakse teile pealegi!“ (Matteuse 6:31−33) Salmis 32 on palju osi, mis annavad lootust. Esiteks väljend „teie taevane Isa“, mis rõhutab Tema suhet meiega Isana, ja fakti, et Ta on meie Isa ja meie oleme Tema lapsed ning me pole jäetud omapead! Mida teeksite oma laste heaks? Kõike! Täpselt nii! Siis tegusõna„ Ta on teadnud“ (Kreeka ajavorm) – Ta ei arva, Ta juba teab. Mida Ta teab? Meie vajadusi, neid kõiki. Nimekirja võib laiendada toidult, joogilt ja riietuselt ükskõik mille muuni, mida sul vaja on ja mida sa ise ei suuda endale tagada. Kui keskendume Kristusele, Tema õigusele ja päästele, mille Ta on juba taganud, mõistame, et Ta on valmis täitma ka kõiki teisi meie vajadusi. Ta annab kindlasti jõudu, tarkust, rahu ja lootust. Ülistagem Jumalat Tema teadmise ja valmisoleku eest täita kõik meie vajadused Kristuses Jeesuses! (Kiri filiplastele 4:19)
Minu vastus:
*    David Jeremiah, „Overcomer: 8 Ways to Live a Life of Unstoppable Strength, Unmovable Faith, and Unbelievable Power“ (Nashville, Tennessee: W Publishing, 2018), 27.

Jaga Facebookis