JEESUSE ELU KAUDU PÄÄSTETUD
Avaldatud 13.8.2024, rubriik Päeva sõna
Sest kui me olime Jumala vaenlased, lepitati meid temaga tema Poja surma kaudu, kui palju enam nüüd, kui oleme lepitatud, päästetakse meid tema elu kaudu. Ro 5:10, NIV.
Kui mingi asi murrab suhte, on vajalik lepitus. Tavaliselt on mõlemad osapooled teinud vea. Kuid mis puutub Jumalat ja inimkonda, siis lasub süü meil. Kui Aadam ja Eeva patustasid ja katkestasid suhte, tingis Jumala hävimatu armastus Tema astumise Eedeni aeda, et rääkida nendega. Koheselt käivitus Tema plaan võita endale tagasi inimkond. Selle plaani keskmes oli rist, et parandada mõra, mille patt põhjustas. Inimese kogemus tõestab, et rist tõmbab patuse inimese tagasi suhtesse Jumalaga. Seepärast sai Jeesus tõotada: “Ja kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde”(Joh 12:32, NIV).
Me oleme lepitatud Jumalaga “tema Poja surma kaudu”. Ja pärast seda, kui oleme taasühendatud Jumalaga ristil, “päästetakse meid tema elu kaudu”. Keegi on tabavalt öelnud: “Kui sureb õilis inimene, on tema elul järelmõju; kuid kui suri Jeesus, on Tema elul ka järeltöö.” Pärast oma surma võttis Jeesus vastu oma osa vahemehena, et teha oma surm toimivaks inimese elus. “Just seepärast ta võibki päriselt päästa neid, kes tulevad Jumala ette tema läbi, elades aina selleks, et nende eest paluda” (Heb 7:25).
“Tema, meie vanem vend, on igavesti troonil...Kristus teab oma kogemuse põhjal inimeste nõrkusi, teab meie vajadusi ja seda, kust saada jõudu kiusatusi võita...Tema kaitseb sind, sa värisev Jumala laps! Oled sa kiusatuses? Tema vabastab sind. Oled sa nõrk? Tema teeb su tugevaks. On sul puudu tarkusest? Tema õpetab sind. On sul haavad? Tema tervendab...Ükskõik, millised on sinu mured ja katsumused, räägi neist Issandale. Sa saad jõudu vastu pidada. Sulle avaneb tee, mida käies vabaned meeleheitest ja raskustest. Mida nõrgemana ja abitumana sa ennast tunned, seda tugevamaks sa saad Tema jõus. Mida raskemad on sinu koormad, seda õnnistatum rahu täidab sind siis, kui sa usaldad need Koormate Kandjale”(Ajastute igatsus, orig. lk. 329).
Daniel R. Guild