Linnad − lõikuseks valged põllud

Avaldatud 15.6.2022, rubriik Päeva sõna

Eks te ise ütle, et veel on neli kuud, ja siis tuleb lõikus? Vaata, mina ütlen teile: Tõstke silmad ja vaadake põlde: need on juba valged lõikuseks! Johannese 4:35

Kristus ütleb need sõnad meile sama kindlalt kui tolle aja jüngritele. Aeg möödub ja Issand kutsub üles kõigi Tema töö harude töölisi tõstma silmi ja vaatama põlde, mis on lõikuseks küpsed.

Meie töölised ei tee selliseid pingutusi nagu peaks. Meie juhtivad mehed ei ole teadlikud tööst, mis tuleb veel teostada. Kui mõtlen suurlinnadele, kus on nii vähe tööd tehtud, kus on palju tuhandeid, keda Päästja peatse tuleku eest hoiatada, tunnen jõulist soovi näha mehi ja naisi minemas välja Vaimu väes ja täis Kristuse armastust hukkuvate hingede vastu.

Paganad suurlinnades meie lähedal on kummalisel kombel hooletusse jäetud. Nende päästmiseks tuleb teha organiseeritud pingutusi. Peame praegu töötama selle nimel, et pöörata meie keskel elavad paganad − needsamad, kes elavad meie ukse taga. Nende suhu tuleb panna uus laul ja nad lähevad välja, et jagada kolmanda ingli kuulutuse valgust teistele, kes praegu on pimeduses.

Peame olema äärmiselt valvsad, et kui võimalus avaneb, võiksime suurlinnades tööd edasi viia. Oleme palju maas selle valguse järgimisest, mis on antud meile suurlinnadesse minemiseks ja seal Jumalale mälestusmärkide püstitamiseks. Peame hinged juhtima samm-sammult tõe täielikku valgusesse. Paljud igatsevad vaimulikku toitu. Peame jätkuvalt tegutsema, kuni on organiseeritud kogudus ja ehitatud tagasihoidlik palvemaja. Mind on õhutatud uskuma, et paljud inimesed, kes ei ole meie usust, aitavad materiaalsete vahenditega märkimisväärselt. Mulle antud valgus on, et sellised inimesed abistavad paljudes paikades, eriti Ameerika suurlinnades. − Pacific Union Recorder, 23. oktoober 1902.

Jaga Facebookis