Ei mingit põnevust ega kõmulisust

Avaldatud 15.11.2022, rubriik Päeva sõna

Näidates iseennast heade tegude eeskujuna ja pakkudes rikkumatut, väärikat õpetust, tervet vastuvaidlematut sõna, et vastane häbeneks, kui tal pole meist rääkida midagi halba. Kiri Tiitusele 2:7, 8

Issandal on sinu jaoks töö ja kui sa kuulad Tema häält, siis ei jäeta sind pimedusse. Päästja ütleb: „Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle.“ (Johannese 10:27) „Aga võõrale nad ei järgne, … sest nad ei tunne võõraste häält.“ (salm 5) Olen kindel, et Issand ilmutab sulle lepitustöö täiust ja täielikkust, et su süda täituks armastuse ja tänuga ning et sa võiksid ilmutada teistele seda, mida Issand on sulle ilmutanud. Südamesse sööbinud Kristuse kuju peegeldub iga päev iseloomus ja praktilises elus, sest me esindame isiklikku Päästjat.

Püha Vaim on tõotatud kõigile, kes seda paluvad. Kui sa uurid Pühakirja, on Püha Vaim sinu kõrval Jeesuse Kristuse asemel. Tõde on elav põhimõte, mis särab mõistusele kallis selguses ja siis, just siis on aeg rääkida sõnu elavast Kristusest. „Jumala kaastöölised oleme meie.“ (1. Kiri korintlastele 3:9) Kristus ütles Samaaria naisele: „Kui sa ainult teaksid Jumala kinki ja kes see on, kes sulle ütleb: Anna mulle juua!, siis sa paluksid teda ning tema annaks sulle elavat vett. … Vesi, mille mina talle annan, saab tema sees igavesse ellu voolavaks allikaks.“ (Johannese 4:10−14)

Need, kellel on Kristuse evangeelium, mis tuleb Püha Vaimuga täidetud südamest, jagavad valgust, lohutust ja lootust neile, kellel on nälg ja janu õiguse järele. Me ei soovi tekitada põnevust, vaid sügavat, tõsist kaalutlemist, et need, kes kuulevad, teeksid tõsist tööd, reaalset, kindlat, ehtsat tööd, mis on sama kestev kui igavik. Meil ei ole janu põnevuse ega kõmulise järele; mida vähem seda on, seda parem. Rahulik, tõsimeelne seletus Pühakirjast on väärtuslik ja viljakas. Siin on edu saladus − elava, isikliku Päästja kuulutamine nii lihtsalt ja tõsiselt, et inimesed suudavad usus Elusõna väest kinni haarata. − „The Paulson Collection“, lk 101, 102.

Jaga Facebookis