Sear-Jaasub (jääk pöördub tagasi)

Avaldatud 16.11.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Prohvet Jesaja poeg (8. sajand eKr). Tahad rohkem teada? Loe: Jesaja 7:3; 10:21.

Mõtted tänaseks

Jesaja oli abielus ja tal oli kaks poega, kes mõlemad said sümboolse nime. Ühe nimi oli Maher-Saalal, Haas-Bas, mis tähendas „põgene, saak, röövija läheneb“ (Jesaja 8:1−4). See nimi sisaldas Assüüria peatse okupatsiooni ennustust. „Sest enne kui poiss oskab hüüda isa ja ema, viiakse Damaskuse varandus ja Samaaria saak Assuri kuninga ette.“ (salm 4) Prohveti teine poeg sai samuti väga erilise nime Sear-Jaasub, mis tähendab „jääk pöördub tagasi“.

Tänapäeval me ei koorma lapsi selliste ebatavaliste nimedega. Aga kui tänapäeva vanemad kaaluvad oma pojale või tütrele nime andmist, valivad nad sageli Piibli nime või sellest tuletatud nime. Ma pole siiski kuulnud veel lapsest, kelle nimi oleks Maher-Saalal, Haas-Bas või Sear-Jaasub. Kuid Piibli aegadel oli nimedel sageli teistsugune funktsioon. Vanemad valisid tihtipeale nime, mis väljendas nende lootusi lapse tuleviku suhtes või tunnistas nende usust Jumalasse. Sear-Jaasub pidi olema meeldetuletuseks kõigile, kellega ta kokku puutub, et Jumalal on oma rahva jaoks plaanis hea tulevik. Kuigi pidi tulema igasugust häda (venna nimi viitas sellele), pidid asjad hästi lõppema − ülejäänud päästetakse ja nad saavad uue alguse.

Meie nimi ei pruugi sisaldada vaimulikku sõnumit meie ümber olevatele inimestele, kuid loodetavasti kiirgub meist seda lootust, mis võiks kõigil kristlastel olla: Jumal ei hülga meid!

Minu palve

Tänan Sind, Issand, et Sa ei hülga oma rahvast kunagi, ja see käib ka minu kohta! Aita mul ka teistele lootust näidata!

Jaga Facebookis