Tema siht

Avaldatud 17.9.2023, rubriik Päeva sõna

„Sest Inimese Poeg ei tulnud inimesi hävitama, vaid päästma.“ Luuka 9:56 (NASB)

Raamatus „Radical Discipleship“ jutustab mu kolleeg ja sõber Aivars Ozolins toreda loo oma lapsepõlvest. Ta meenutab aega, mil ta naabripoisiga tülitses: „Tulises vaidluses hakkasid mul head vastulöögid otsa saama. Otsustasin kasutada oma religiooni ja kuulutasin oma kümneaastase täieliku veendumusega: „Kas sa tead, et Jumal põletab su tules ära, sest sa oled minuga nii halb?“ Olen üsna teadlik, et see minu „misjonipüüdlus“ ei toonud kedagi pöördumisele.“ Ma usun, et paljud meist on kasutanud ühel või teisel korral sarnaseid „evangeeliumitöö meetodeid“.

Jaakobus ja Johannes − Kõuepojad (Markuse 3:17) − kasutasid sarnast taktikat, kui nad läksid samaarlaste külla. Samaarlastel on selge antipaatia juutide vastu, kes Jeruusalemma rändasid, ning tavaliselt keeldusid nad neid võõrustamast ja peavarju pakkumast. See oli sage probleem nende jaoks, kes olid kolmepäevasel teekonnal Galileast Jeruusalemma. Seetõttu valisid paljud juudid Samaariast läbiminemise asemel tee teisel pool Jordani jõge. Kuid Jeesus otsustas minna Samaaria külla ja saatis käskjalad Tema jaoks ettevalmistusi tegema (Luuka 9:52). Kui „külarahvas ei võtnud teda vastu, sest ta oli minemas Jeruusalemma poole“ (salm 53), otsustasid Jaakobus ja Johannes, et on üks sellise „misjonitöö“ hetki. „Seda nähes jüngrid Jaakobus ja Johannes ütlesid: „Issand, kas sa tahad, et me käsime tulel taevast alla tulla ja nad ära hävitada?““ (salm 54) Mida nad küll mõtlesid? Nad oletasid, et neile on antud jumalik vägi karistada ja hävitada. Kuid Jeesus noomis neid karmilt: „Te ei tea, mis vaimust te olete, sest Inimese Poeg ei tulnud inimesi hävitama, vaid päästma.“ (Luuka 9:55, 56, NASB) Kui me tunnistame Jeesusest, ei tohi me iial teha seda selleks, et võita vaidlust, näidata oma intelligentsust või alandada teisi. Pidagem alati meeles, et Tema siht on päästa, mitte hävitada.
Minu vastus:


*Elizabeth Talbot ja Aivars Ozolins, „Radical Discipleship: Ordinary People Accepting Extraordinary Grace“ (Nampa, ID: Pacific Press®, 2016), 17.

Jaga Facebookis