And allikast

Avaldatud 17.10.2021, rubriik Päeva sõna

„Vaata, Jumal on mu pääste! Ma olen julge ega karda, sest Issand Jumal on mu tugevus ja kiituslaul, ja tema oli mu päästja.“

Te ammutate rõõmuga vett päästeallikaist. Jesaja 12:2, 3

Olenevalt suurusest ja füüsilisest seisukorrast võib inimkeha üle elada mitu nädalat ilma toiduta, kuid ilma veeta vaid mõne päeva. Vesi on inimese ellujäämises nii oluline, et Jumal otsustab sellega näidata, kui elutähtis on elav ühendus Temaga. Just nagu keha ei suuda ilma veeta ellu jääda, ei suuda süda lõppkokkuvõttes ilma Jumalata ellu jääda.

Vee leiad kohe Piibli algusest, loomisloost, kus „Jumala Vaim hõljus vete kohal“. (1. Moosese 1.2) Selle leiab ka Piibli lõpust, kus Jumal kutsub janunejat võtma „eluvett ilma tasuta“. (Ilmutuse 22:17) Läbi kogu Pühakirja kasutatakse vett ikka ja jälle elu sümbolina, alates Hesekieli 34:26 mainitud õnnistuse vihmadest, kuni Jeesuse kutseni Samaaria naisele juua vett, mis ei lase tal enam kunagi janu tunda. (Johannese 4:13) Jumala valitud rahvas oli pandud rahvaste hulka, et nad oleksid „otsekui kaste Issandalt, nagu vihmapiisad rohu peal“ (Miika 5:6) ning jagaksid eluandvat sõnumit päästest oma naabritega.

Piibel kasutab vett elu sümbolina sadu kordi, sest selle abil on meil lihtne mõista, kui elutähtis on Jumal meie vaimuliku heaolu jaoks. Kui juttu on aga tervisest, siis peaksime suutma jõuda järelduseni, et vesi iseenesest on oluline hea füüsilise tervise jaoks. Sinu keha koosneb peamiselt veest ja kui selle varusid ei täiendata küllaldaselt, tekivad kehas talitlushäired. Vesi on otsustava tähtsusega aju funktsioneerimiseks, ainevahetuseks, tervisliku kehakaalu säilitamiseks, lihaste funktsioneerimiseks, jääkainete eemaldamiseks ja naha toonuseks − kõigeks, mida su keha teeb.

Tegelikult on vesi ajutööks niivõrd oluline, et uuringud on näidanud, et veepuuduses autojuhid teevad kaks korda rohkem vigu kui need, kes on piisavalt vett joonud, seega on veepuuduses juhtimine sarnane joobes juhtimisele.9 Võib öelda, et piisav vee joomine on tervisele sama oluline kui alkoholist ja teistest mürgistest ainetest hoidumine!

Tähtis osa Jumala kavandatud küllusliku elu elamisel on täita oma keha selle joogiga, mida leidus Eedeni jõgedes.

Jaga Facebookis