Vaimulik pööre

Avaldatud 19.11.2022, rubriik Päeva sõna

Jah, enamgi: ma pean kõike kahjuks Issanda Kristuse Jeesuse kõikeületava tunnetuse kõrval. Tema pärast olen ma minetanud kõik selle ja pean seda pühkmeiks, et saada kasuks Kristust. Kiri filiplastele 3:8

Kristuse kaudu antakse inimesele moraalne jõud, mis muudab kõiki kiindumusi ja annab inimesele võime tahtlikult Jumala töös tegutseda. Seal, kus kõik vaimsed ja füüsilised jõud olid enne koondatud kurjuse tegude tegemisele, on Jumala Vaimuga toimunud pööre. Püha Vaim valgustab, uuendab ja pühitseb hinge. Inglid vaatavad kirjeldamatu vaimustusega Püha Vaimu töö tulemusi inimeses.

Kristuse kütkestava ilu ilmutamise ja Tema armastuse kaudu, mida ilmutati meie vastu juba siis, kui me alles patused olime, saab kangekaelne süda sulatatud ja alistatud, patune muudetakse ja temast saab Jumala laps. Armastus on mõjujõud, mida Jumal kasutab inimhingest patu välja­ajamisel. Selle abil muudab Ta uhkuse alandlikkuseks, vaenulikkuse ja uskmatuse armastuseks ja usuks. Ta ei rakenda sunnimeetmeid; hingele ilmutatakse Jeesust ning kui inimene vaatab usus Jumala Tallele, siis ta elab. ...

Kristust esitatakse inimestele, et nad võiksid mõista Tema meelelaadi, Tema täiuslikkust ja nii nagu mudel on valmis ja igas mõttes täiuslik, nii tehakse ka inimene, kes on vormitud muudetud Kristuse näo järgi, Temas täiuslikuks, sest ilma Kristuseta ei saa inimsüdames olla õigust.

Kui Vaim valati kõrgelt välja, ujutati kogudus üle valgusega, kuid see Valgus oli Kristus. Kogudus täideti rõõmuga, kuid Kristus oli selle rõõmu alus. Kui Vaim valatakse tänapäeval Kristuse rahva peale, siis on Tema nimi kõigi keelel ja Tema armastus igas hinges. Kui Süda võtab vastu Jeesuse, võtab see vastu Jumala, sest Jumala kogu täius on Kristuses. Kui Kristuse õiguse kiired paistavad hinge, põimitakse kogemusse rõõm, jumaldav austus ja au. − The Signs of the Times, 9. juuni 1890.

Jaga Facebookis