Armastagem üksteist

Avaldatud 20.8.2019, rubriik Päeva sõna

Armsad, armastagem üksteist, sest armastus on Jumalast ja igaüks, kes armastab, on sündinud Jumalast ja tunneb Jumalat. Kes ei armasta, see ei ole tundnud Jumalat, sest Jumal on armastus. 1. Johannese 4:7, 8

Üks pastor ütles kord meeldejääva väitepaari: „Ei saa jätkuvalt teha haiget sellele, keda jätkuvalt armastad. Ei saa jätkuvalt armastada seda, kellele sa jätkuvalt haiget teed.“

Mõtle sellele. Me teeme haiget neile, keda armastame, kindlasti osalt sellepärast, et nad hoolivad rohkem. Sind ei haava eriti see, kui sulle ütleb midagi vastikut keegi, kelle arvamus sinu jaoks ei loe. Aga kui see on keegi, kes läheb sulle korda, siis läheb ka ütlus sulle korda. Järelikult me ei tee jätkuvalt haiget või nagu Johannes ütleb, ei „tee pattu“. Üks kahest peab juhtuma ja juhtubki – me kas lõpetame inimesele haiget tegemise või lõpetame tema armastamise.

Me jõuame kuuenda käsu tuuma juurde. Kui sa ei tapa, vaid taotled elu, siis leiad armastuse. Ja kui armastad, hakkad mõistma, et armastada ei tule üksnes neid, kes sind armastavad, vaid kõiki. Nagu Jeesus ütles, isegi oma vaenlasi! (Matteuse 5:44; Luuka 6:27).

See toob meid järgmise põhiväärtuse juurde, mis on kristlastega seotud – austus iga inimese vastu. Tõeline kristlane ei vali, keda armastada või austada. Kõik on Jumala lapsed, Jeesus suri kõigi eest ja teised ei ole sugugi patusemad ega ärritavamad kui mina.

See on kergem neil päevadel, kui seame tõesti Jumala iga hetk keskpunkti. Ülejäänud ajal on see võimatu, kuigi tänu harjutamisele võib välja paista, et oleme selles head. See ongi hea. Vähemalt ei ole me inimeste vastu avalikult lugupidamatud ega haava neid. Aga nagu me teame, vaatab Jumal südamesse. Ja kui seal elab ja valitseb Tema, siis meeldib Talle see, mida Ta näeb.

Sest tead, Jeesus armastab seda kasimatut joodikut rentslis. Jeesus armastab seda ninakat poissi sinu klassis. Jeesus armastab seda ärritavat töökaaslast, kes teeb pidevalt nilbeid nalju. Jeesus armastab snooblikke rikkaid ja uhkeid vaesed. Jeesus armastab eneseõiget kogudusevanemat sinu koguduse juhatuses.

Jeesus armastab isegi mind!

Kujutle vaid.

Armastuse Jumal, anna mulle palun osa oma armastusest! Mul endal ei ole midagi. Aita mul leida võimalusi, kuidas austada iga inimest, kes minu teele satub! Aita mul neid Sinu nimel armastada − olla Sinu käteks, jalgadeks ja naeratuseks!

Jaga Facebookis