Sefanja (Issand on kaitsnud)

Avaldatud 21.11.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Prohvet Joosija valitsemise ajal (639−609 eKr); Jeremija kaasaegne. Tahad rohkem teada? Loe: Sefanja raamat.

Mõtted tänaseks?

Prohvet Sefanja oli kellegi Hiskija-nimelise poja-poja-pojapoeg. Kas ta oli kuningas Hiskija sugulane? Võimalik, kuid võime vaid oletada. Sefanja tegutses prohvetina kuningas Joosija valitsemise ajal. Tõenäoliselt kuningas Joosija valitsusaja alguses. Sefanjal võis olla oma osa Joosija teostatud religioossetes uuendustes.

Sefanja nimi on seotud dokumendiga, mis praegu on meie Piiblis „väikestest prohvetitest“ üheksas raamat. See on üles ehitatud nagu paljudel teistel prohvetitel: hukkamõistusõnad Iisraelile, seejärel hukkamõistusõnad teistele rahvastele, ning Iisraeli „jäägi“ lunastuse tõotus (Sefanja 3:13). See muudab Sefanja raamatu sisu üsna aimatavaks, sest see muster on juba tuttav. Kuid me ei kuule seda piisavalt sageli. Pealegi on Jumala rahvas täiuslikkusest kaugel, ka tänapäeval. Ja asjad on veelgi hullemad, kui vaatame ringi maailmas üldiselt koos kõigi selle pahede ja julmustega. Kuid Jumala sõnum ei ole kunagi ainult negatiivne ja pessimistlik. Alati on Jumala tõotus, et need, kes jäävad (või saavad) Jumalale ustavaks, saavad päästetud. See oli Sefanja sõnum ja seda sõnumit tuleb maailmale kõigi võimalike vahendite abil edasi anda.

Minu palve

Armastav Isa, ma tean, et ühel päeval mõistad Sa maailma üle kohut. Kuid ma tänan Sind, et Sa olid õiglane ja armastav Jumal ning et Sa teed oma parima, et päästa võimalikult palju inimesi! See annab mulle kindlustunde, et võin ka päästetud hulgas olla.

Jaga Facebookis