Nüüdisaegne nõidus

Avaldatud 24.10.2021, rubriik Päeva sõna

Lihaliku loomuse teod on ilmsed, need on: hoorus, rüvedus, kõlvatus, ebajumalateenistus, nõidus, vaen, riid, kiivus, raevutsemine, isemeelsus, lõhed, lahknemised, kadetsemine, purjutamised, prassimised ja muu sarnane, mille eest ma teid hoiatan, nagu ma varemgi olen hoiatanud, et need, kes midagi niisugust teevad, ei päri Jumala riiki.Kiri galaatlastele 5:19−21

Piinlikkust valmistav asi Pauluse „lihaliku loomuse tegude“ nimekirjas on see, et kõik me leiame siit nimekirjast midagi, mis käib isiklikult meie kohta. Võib-olla ei ole sul osa sellistes häbematult avalikes pattudes nagu hoorus ja abielurikkumine, aga kas oled kunagi riius osalenud? Või raevutsemises? Erimeelsustes? See oleks tõesti haruldane inimene, kes võiks väita, et on terve elu kõigest sellest vaba olnud.

Ausalt öeldes tõkestab ükskõik missugune patt Jumala riigi pärimist. Õnneks on sellel probleemil lahendus − selles nimekirjas ei ole midagi, millega Kristus toime ei tuleks. Sa võid leida andestuse iga nimekirjas mainitud probleemi − või lausa kõigi − jaoks, kui sa kahetsed ja selle Jeesuse ette tood.

Kuigi oleme kahjuks tuttavad enamiku asjadega, mida Paulus loetleb, on üks probleem, mis võib tänapäeva lugejale kentsakas näida − nõidus. Nüüdisaegne nõidus ehk nõiakunst on mõistagi täiesti mittekristlik religioossete tõekspidamiste süsteem, mille sügavad juured on paganluses. Vähesed kristlased, kui üldse, suudavad mõelda, et keegi nende koguduse ringist selliste asjadega tegeleb.

Aga enne kui selle meie elu suhtes asjakohatuna kõrvale heidame, oleks kasulik uurida, mis sõna Paulus kasutab. See on kreekakeelne sõna pharmakeia, millest on tulnud meie praegune sõna farmaatsia. Paulus kirjeldab siin meelemürkide kasutamist ja see on meie 21. sajandi maailmas probleem. Mõistust muutvad ained hoiavad meid kontaktist reaalse maailmaga, rikuvad võime teha mõistlikke moraalseid otsuseid, hävitavad peresuhteid ja kahjustavad drastiliselt meie võimet astuda suhtesse Jumalaga. Nagu alkoholiga, nii hakkab ka muude meelemürkidega patt paistma vähem patune. Ja muidugi, ilma suhteta Kristusega jääb Jumala riik kättesaamatuks.

See on halb uudis. Kuid hea uudis on, et meelemürkide kasutamine ei ole andestamatu patt. Need, kes näevad vaeva, leiavad Kristuse risti juures andestust, mõistmist, kaastunnet ja jõudu vabaks saada. See on lihtsalt üks järjekordne ahel, mille Kurat on meie elu ümber mässinud, aga mille purustamise võimalust Jeesus ootab, et saaksime astuda külluslikku ellu, mis on Jumala soov meie jaoks.

Jaga Facebookis