Tõepoolest surnud

Avaldatud 26.10.2021, rubriik Päeva sõna

Nõnda arvestage ka teie endid olevat surnud patule, aga elavat Jumalale Kristuses Jeesuses. Ärgu siis valitsegu patt kuningana teie surelikus ihus, nii et te tema himudele oleksite kuulekad. Kiri roomlastele 6:11, 12

Aastate jooksul olen isiklikult töötanud rohkem kui tuhande kahesaja inimesega, kes soovisid suitsetamisharjumusest lahti saada, ning enamusega oli nii, et kui nad kord mõistsid, et Jumalalt võidu vastuvõtmine kingitusena on palju parem kui loobumisega vaeva näha, leidsid nad eluaegse vabaduse. See on sama lihtne kui mõistmine, et Jumal annab sulle vabaduse annina. Sinu osa on otsustada seda uskuda, samamoodi nagu viieaastane rebib innukalt sünnipäevakingituse ümbert paberit. Tavaliselt ei ole vaja last veenda, et kingitus on talle.

Meie osa selles protsessis on kingitus innukalt vastu võtta. Kujuta ette, et oled viieaastane ja rebid kingituse ümbert paberit ära. Täna Jumalat, et Ta on teinud sinust mittesuitsetaja, mittejoodiku või ilma mis iganes halva harjumuseta inimese. Ela iga minut uskudes tõotusesse.

See ei tähenda, et langenud inglid ei ürita sind vastupidises veenda. Eedenist peale on nad lihvinud Jumala sõna suhtes kahtluste äratamise kunsti. Sama kindlalt nagu Saatan küsis Eeva käest: „Kas Jumal tõesti ütles seda?“, ütleb ta sulle: „Sul ei ole võitu. Sa oled sõltlane! Sul pole selles asjas valikut!“

See on hetk, mil praktiseerida Pauluse kirjeldatut. Kuna sa otsustad uskuda, et Jumala sõna on tõsi, võid arvestada, et oled „surnud patule“. Meenuta endale: „Ma ei pea seda tegema, sest Jumal on andnud mulle võidu selle üle. Tegelikult olen selle jaoks surnud.“ Kui sellest on kasu, kujuta ette, kuidas surnu üritab sinu endist harjumust praktiseerida. Surnu ei saa suitsetada, rämpstoitu õgida ega õlut juua. Jumala armu läbi oled sa selle harjumuse jaoks sama surnud nagu päriselt surnud inimene.

Kui tuleb kiusatus − ja tõenäoliselt tuleb −, on sinu osa öelda: „Ei, ma olen selle jaoks surnud. Tänu Jumalale, kes annab mulle võidu!“ Sa hämmastud, mida teeb kõigest mõni päev iga hetk Jumala anni tänulikku vastuvõtmist − kui pead, siis valju häälega − selleks, et saata sind tuliuue elu rada mööda käima.

Jaga Facebookis