See, mida sa ei vaja

Avaldatud 27.10.2021, rubriik Päeva sõna

Vaid rõivastuge Issanda Jeesuse Kristusega ja ärge tehke ihu eest hoolitsemisest himude rahuldamist! Kiri roomlastele 13:14

„Hoian lihtsalt seda ühte pakki külmiku peal, et see meenutaks mulle, et mul on võit suitsetamise üle!“ Blake oli rääkinud, et tahtis nõuda endale võitu suitsetamisharjumuse üle. Ta mõistis, et võidu nõudmine on teistsugune kui loobumine ning et tema ülesanne oli pidada end „patule surnuks“. (Kiri roomlastele 6:11)

Valik mõistagi oli tema teha. Kuid pannes paki sigarette külmiku peale oli ta juba kavatsenud läbi kukkuda. Kui sa tõesti usud, et Jumal saab sind oma loova väe abil mittesuitsetajaks kuulutada, siis ei ole vaja hoida alles midagi, mis seostub sinu varasema halva harjumusega. Mittesuitsetajal ei ole sigarette vaja. Samuti ei ole mittealkohoolikul vaja alkoholi ega ühestki halvast harjumusest lahtisaanul midagi, mis teda kütkes hoiaks.

Usu praktiseerimine tähendab, et sa otsustad elada, nagu oleks Jumala tõotused tõsi, isegi neil päevadel, kui sul pole eriti sellist tunnet. Kui sa otsustad uskuda, et Jumal suudab kõrvaldada sinu elust kahjuliku harjumuse ning anda sulle täieliku ja lõpliku võidu selle üle, siis ütleb usk, et on aeg kõrvaldada oma elust kõik selle harjumuse jäljed. Paulus ütleb, et meie roll usklikuna ei ole teha „ihu eest hoolitsemisest himude rahuldamist“.

Jagasin Blake’iga Pauluse sõnu ja selgitasin: „Blake, sinu ülesanne on elada, nagu uskusid sa, et Jumala tõotused on tõsi. Mittesuitsetaja ei hoia kodus sigarette, seega ei ole neil sinu kodus kohta.“ Ta ulatas paki vaikides mulle, et saaksin selle ära visata, ning ta ei suitsetanud enam kunagi.

Võit kahjulike harjumuste üle − ükskõik mis need ka poleks − võit tõesti sinu päralt olla. Aga sinust sõltub, kas hakkad elama nii, nagu usuksid, et Jumala tõotused on tõsi. Võib-olla on midagi, mis on sind aastaid vaevanud. Täna on see päev, mil võtta vastu Jumala võidu and, pidada end Jumala loova väe abil selle jaoks surnuks ning kõrvaldada see kahjulik asi oma elust.

Suhte juures Jumalaga on see kaunis asi, et juba enne Kristuse tagasitulekut võid hakata oma elu nii elama, nagu elaksid Jumala riigis.

Jaga Facebookis