Aega pole kaotada

Avaldatud 29.6.2022, rubriik Päeva sõna

Lõikus on lõppenud, suvi on möödas, aga meid ei ole päästetud! Jeremija 8:20

Issand tuleb. Maa ajalugu lõpeb peagi. Kas oled valmis kohtuma maailma Kohtumõistjaga? Pea meeles, et „kohus on halastamatu selle suhtes, kes ise ei ole halastanud“ (Jaakobuse 2:13). Kui kohutav on viimasel suurel päeval avastada, et need, kellega olema lähedalt suhelnud, on meist igaveseks lahutatud; näha pereliikmeid, võib-olla oma lapsi, päästmata; leida, et need, kes on meil külas käinud ja meie lauas söönud, on kadunute hulgas. Siis esitame endale küsimuse: kas see oli minu kannatamatuse, minu ebakristliku meelsuse tõttu, kas see oli sellepärast, et ma ei valitsenud ennast, et Kristuse religioon muutus neile vastumeelseks?

Maailma tuleb hoiatada Issanda peatse tuleku eest. Meil on töötamiseks vaid vähe aega. Igavikku on kadunud aastad, mida oleks võinud kasutada Jumala riigi ja Tema õiguse otsimiseks esmalt ja valguse levitamisega teistele. Jumal kutsub nüüd oma rahvast, kellel on suur valgus, kelle heaks on palju tööd tehtud ja kes on tõele rajatud, tegutsema nüüd iseenda ja teiste heaks nii nagu ei kunagi varem. Kasutage teistele hea tegemiseks ära kõik oskused, rakendage kõiki võimeid, kõiki teile usaldatud talente ja kogu valgust, mille Jumal teile on andnud. Ärge üritage olla jutlustajad, vaid saage Jumala teenijateks.

Kui töölised mõistavad tõde paremini, avaldub see veel rabavamas valguses; kui üritate teisi valgustada, nii et teie enda mõistus on Jumala Vaimu püha mõju all, siis on teie tähelepanu suunatud sellele, mis on igavese tähtsusega. Sellistes püüdlustes koos palvetega jumaliku valguse pärast tuksub teie enda süda Jumala armu elustava mõjuga; teie enda kiindumus hõõgub veel jumalikuma tulisusega ning kogu teie kristlik elu on reaalsem, tõsisem ja palvemeelsem. Niimoodi − Kristus südames − võite saada Jumala kaastöölisteks. − The Home Missionary, 1. veebruar 1898.

Jaga Facebookis