ÕIGUS JA HALASTUS
Avaldatud 26.9.2009, rubriik Päeva sõna
Ja just nõnda nagu sündis Noa päevil, nii on ka Inimese Poja päevil. Lk 17:26
Jumal kutsus Noad olema Tema sõnumiviija. Ta käskis tal hoiatada maailma veeuputuse eest. Noa pidi ehitama laeva ja töötama 120 aastat, et ülesannet täita. Ta andis ustavalt edasi kahekordse sõnumi hoiatusest ja lootusest, et pääsemistee on olemas. Mitte keegi, kes selle pääsemise vastu võttis, ei hukkunud.
Soodoma ja Gomorra kurjus oli nii suur, et Jumal pidi kohut mõistma. Kuid enne, kui Ta saatis tule taevast neid hävitama, tuli Ta Aabrahami juurde sõnumiga sellest, mis Tal plaanis oli. Aabraham palus Jumalal anda linnadele viimane võimalus. Jumal vastas Aabrahami palvele ja saatis linna hoiatussõnumiga ingli. Kuid see ei olnud lihtsalt hoiatussõnum. Inglid pakkusid Lotile ja ta perekonnale ka põgenemisvõimaluse. Tegelikult, lõpuks pidid nad Loti ja ta pere kättpidi linnast välja viima. Isegi siis pöördus Loti naine tagasi ja keeldus pakutud pääseteest.
Jumal rääkis Joonale, et Niineve peale oli tulemas kohtumõistmine. Joona oli ilmselt üks tõrksamaid prohveteid ajaloos. Ta proovis ära joosta. Kui see ei õnnestunud, läks ta vastu tahtmist Jumala sõnumit edasi andma. Ta kuulutas, et neljakümne päeva pärast hävitatakse Niineve. Nii väikesed kui suured Niineves kahetsesid kotiriides ja tuhas ning kriis hoiti ära. Joona oli selle peale nii vihane, et tahtis surra! Prohvetina oli ta rohkem mures oma reputatsiooni pärast, kui kõigi nende inimeste elu pärast, kes olid linnas.
Kui Jumal on seotud kohtumõistmise tööga, on sellised Piibli näited alati käepärast. Ta saadab kellegi hoiatuskuulutusega ja pakub samas pääseteed. See kehtib ka viimase kohtumõistmise kohta, mis varsti maailma tabab. Sajandeid on Issand saatnud ühe sõnumitooja teise järel hoiatama meid, et keegi poleks ettevalmistamata. Kolmeinglikuulutus meenutab meile, et Tema kohtumõistmisetund on tulnud. Jumal ei taha, et see tabaks meid üllatusena.
Jeesus on ilmutatud kohtumõistmises. Tema on pääsetee, mida pakutakse. Tema ohvri tõttu ei pea ükski hukkuma. Meil on lootus. Turvaline päästelaev Temas on kättesaadav kõigi nende jaoks, kes võtavad vastu vabastamise, mida Ta pakub.