JEESUSE PISARAD

Avaldatud 18.6.2024, rubriik Päeva sõna

Jeesus nuttis. Jh 11:35

Üks ema rääkis meile oma 7-aastase poja kaotusest. Ta rääkis, kuidas ta poeg Jeesust armastas ja alati kõigepealt teistele mõtles. Meie kogudus palvetas poisi eest, kellel tundus olevat mingi müstiline haigus. Peale mitmeid aju kompuuteruuringuid diagnoosisid arstid tal ajutüve vähi. Kui ema poja juurde läks, et talle seda teadet edasi öelda, võttis ta poja käte vahele ja ütles, et arstid ütlesid, et tal on veel vähe aega elada jäänud. Ebatavalise poisi esimene mõte oli lohutada ema ja ta ütles: “Hästi, emme, vähemalt mul oli seitse head aastat.”

Mainisin poisi vanaisale, et me ei julge küsida: miks? Ta vastas: “Me ei tohiks niimoodi küsida, sest sellele pole vastust.” Tegelikult on vastus olemas, kuid inimelude keerukates sündmustes ei suuda me praegu sellest aru saada. Me ei saa põhjusi teada enne, kui istume teiselpool Jeesuse jalgade ees ja Tema selle pusle meie jaoks kokku paneb.

Vahepeal aga võime leida lohutust teadmises, et kui Jeesus oma sõbra Laatsaruse haua juures seisis, siis Ta nuttis. See lühim piiblisalm on väga liigutava tähendusega. Miks Jeesus nuttis? Kas sellepärast, et Laatsarus oli üks Jeesuse parimaid sõpru? Või sellepärast, et Marta väljendas sellist usku Jeesusesse, öeldes: “Kui sina oleksid olnud siin, siis mu vend ei oleks surnud” (Jh 11:21)? Või sellepärast, et Marta ütles veel: “Aga ma tean nüüdki, et Jumal annab sulle, mida sa iganes Jumalalt palud” (salm 22)? Või sellepärast, et Jeesus nägi Maarjat ja teisi nutmas ning see liigutas Teda (salm 33)? Aga võib-olla nuttis Ta kõigil neil põhjustel.

Võib-olla nuttis Jeesus ka selle 7-aastase poisi ja tema ema pärast ja kõigi meie pärast, kes me erinevatel ajastutel kannatame mitmetel erinevatel põhjustel. Jeesuse pisarad Laatsaruse haual on vaid mikrokosmos sellest valust, mida Ta koges, vaadates kannatavat inimkonda. Kui sul on praegu rasked ajad – olgu mured suured või väikesed – pea meeles Jeesuse pisaraid. Ta kannatas ära risti, seega suudab Ta sulle kaasa elada ja kaasa tunda. Sa võid leida lohutust teadmisest, et Jeesus on sinu kõrval ning selle teadmisega julgelt elule vastu astuda.

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis