Iga hetk on väärtuslik

Avaldatud 8.3.2018, rubriik Päeva sõna

Kui kaua sa, laisk, magad, millal sa ärkad unest? Mine sipelga juurde, … vaatle tema viise ja saa targaks! Õpetussõnad 6:9, 6

Jumalal ei ole oma töös kasu laiskadest inimestest. Ta soovib tähelepanelikke, lahkeid, armastavad, innukaid töölisi. Aktiivne jõupingutus teeb meie jutlustajatele head. Tegevusetus on rikutuse tõend. Iga mõistuse omadus, iga luu kehas, iga lihas jäsemetes näitab, et Jumal kavandas meie võimed selleks, et neid kasutada, mitte tegevusetuse jaoks. … Neil, kes võtavad asjatult päevavalguse tunnid magamiseks, ei ole arusaamist kallite, kuldsete hetkede väärtusest. …

Inimestel, kes ei ole omandanud usina töökuse ja aja otstarbeka kasutamise harjumusi, peavad olema reeglid, mis õhutaksid neid korrapärasusele ja kiirusele. George Washington [USA esimene president] suutis teha palju tööd, sest ta oli korra ja korrapärasuse hoidmisel põhjalik. Igal dokumendil oli oma kuupäev ja oma koht ning mingit aega ei kulunud valesse kohta sattunud asjade otsimiseks.

Jumala rahvas peab olema hoolas uurimises, innukas teadmiste hankimisel, et mitte ühtki hetke raisku lasta. Visa jõupingutuse abil võivad nad kristlaste ja mõjuvõimsate isikutena tõusta peaaegu ükskõik kui kõrgele tasemele. Kuid paljud ei saavuta kunagi kõrgeimat kohta ei kantslis ega igapäevatöös, sest nad ei ole eesmärgikindlad ja neil on nooruses kujunenud lodevad harjumused. Hooletu tähelepanematus paistab välja kõigest, mida nad ette võtavad. Äkilisest hootisest impulsist ei piisa, et teostada uuendust neis hõlbuelu armastavates, laiskades inimestes. See on töö, mis nõuab kannatlikku püsivust vooruslikus elus. Äriinimesed saavad tõeliselt edukad olla ainult siis, kui neil on korrapärased ajad ärkamiseks, palveks, söögiaegadeks ja puhkuseks. Kui kord ja korrapärasus on olulised ilmalikes asjades, kui palju enam siis Jumala töös!

Paljud raiskavad helgeid hommikutunde voodis. Need väärtuslikud hetked, mis kord on möödunud, ei tule iial tagasi, need on kadunud nii ajalikus kui igaveses mõttes. Ainult üks kaotatud tund iga päev ja missugune ajaraiskamine on see aasta jooksul! Mõelgu need magajad järele ja kaalugu, kuidas annavad nad kaotatud võimalustest Jumalale aru. − „Gospel Workers“, lk 277, 278.

Jaga Facebookis