Balti uniooni ja Eesti liidu esimehe külaskäik Rakvere kogudusse

Avaldatud 23.8.2001

21. juulil külastasid Rakvere adventkogudust SPA Balti Uniooni esimees V. Zilgalvis ja SPA Eesti Liidu esimees T. Jugar. Jutlust ütles pastor Zilgalvis, peatudes pikemalt Johannese evangeeliumi 15. peatükil. Muusikalist külakosti jagas tema tütar, kes on õppinud suurepäraselt mängima läti kannelt.
Tegemist oli tõeliselt ilusa musitseerimisega, millele terve kogudus kogu hingest kaasa elas.
Hommikusele jumalateenistusele järgnes koguduse koosolek, mis lõppes pisut enne kella nelja pärastlõunal. Kohalolnuid tuleb tunnustada harukordse kannatlikkuse eest, sest mitte keegi ei nurisenud tühja kõhtu või aja puudumist, vaatamata sellele, et kirikupäev oli alanud juba kell 10 hommikul.
Koguduse ja meie kohaliku töö juhtide vahelise keskustelu keskmes oli SPA Eesti Liidu astumine Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) täisliikmeks. T. Jugarile ja V. Zilgalvisele esitati arvukalt küsimusi, nagu: mida annab Eesti adventkirikule liitumine EKN-iga; millised ohud ja probleemid võivad sellega kaasneda; kui kaugele võime minna koostöös oikumeenilise liikumisega jne. Oli küsimusi, millele said vastuse kõik kuulajad, kuid oli ka selliseid, millele vastust leida oli raskem ning mis ka edaspidiseks mõtteainet pakub. V. Zilgalvis jagas veel huvitavat infot selle kohta, mis toimub samas valdkonnas Lätis, Leedus ja ka mujal maailmas.
Koosoleku lõpus tõdeti ühiselt selliste arutelude vajalikkust ning sedagi, et liidu esimehe külaskäik vähemalt üks kord aastas on elementaarne vajadus nii kogudusele kui ka esimehele endale. Sellest lähtuvalt siis ka lõppsõna: armas esimees, kohtumiseni järgmisel aastal!

Rakvere koguduse infotalitus
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat