JEESUSEGA PARADIISIS II

Avaldatud 15.5.2024, rubriik Päeva sõna

Jeesus pöördus tema poole ja ütles: “Ma tõotan sulle täna, et kui ma tulen tagasi oma Isa kirkuses, võtan sind endaga kaasa oma paradiisi-koju !” Lk 23:43, Clear Word

Üks kahest Jeesuse kõrval surevast röövlist mõistis, et ükskord saab Jeesus kuningriigi ja ta palus, et Kristus teda siis meeles peaks. Jeesus oli suremas tema kõrval, kuid seejärel läheb Ta oma kuningriiki. Temast saab Kuningas! Ja surev röövel palus, et temast saaks osa sellest kuningriigist.

Inimesed võisid Jeesuse küll risti lüüa, kuid nad ei saanud Teda takistada head tegemast. Nad võisid ristile naelutada jalad, mis olid alati halastusretkedel Palestiina tolmustel teedel, ja käed, mis tõid tervenemist haigustest piinatud ihudele ja rahu murtud südametele. Nad võisid suruda okaskrooni Tema otsmikule, kuid nad ei saanud takistada Teda olemast Päästja. “Jeesus, mõtle minu peale, kui sa tuled oma kuningriiki,” ütleb surev röövel hingeldades (Lk 23:42). Kristuse veriseks löödud huultelt kõlab tõotus: “Ma [võtan] sind endaga kaasa oma paradiisi-koju !”

“Täna”, sel päeval, kui tundus, et Jeesusel ei ole kuningriiki, tõotas ta röövlile: “Sa oled koos minuga paradiisis.” Jeesus rõhutas oma tõotuse hetke. “Sellel minu alanduse päeval usud sa minu ülendamisse. Sel päeval, kui kõik teised on mu maha jätnud, nimetad sina mind Päästjaks. Sellel sinu äärmise kitsikuse päeval, kui sa annad oma abitu hinge sureva Päästja kätte, ma tõotan sulle; täna kuulutan ma seda kui kuninglikku käsku, ristilt nagu troonilt: Sa oled koos minuga paradiisis!”

Röövel oli vang, kuid nüüd oli ta lootuse vang – õnnistatud lootuse vang. Pattukahetsevat röövlit ootab kroon. See saab tema omaks, kui Jeesus rajab oma kuningriigi. See on usu triumf.

Sellise suurepärase näite peale Jeesuse valmisolekust päästa inimene, kes Tema juurde tuleb, isegi kui ta tuleb ka kõige äärmuslikumas hädas, ei peaks meie iial kartma Jeesuse poole pöörduda. Jeesus on meie lähedal, et meid otsekohe aidata. Ta andestab meile ja annab jõu igapäevast elu Temale elada. See on absoluutselt tõsi. Sa võid seda kindlalt loota.

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis