JALUTAMINE JA VESTLEMINE JEESUSEGA

Avaldatud 24.2.2024, rubriik Päeva sõna

Kui armuline on Ta sulle, kui sa appi hüüad! Niipea kui Ta sind kuuleb, Ta vastab. Js 30:19, NIV

Dr. Alexis Carrel on kirjutanud palju palve seostest ravimisega. Ühes avaldamata käsikirjas, mis leiti pärast tema surma, sisaldus järgmine väide: “Arst, kes nähes enda ees patsienti kõigepealt palvetab, saab hiljem tunda suurt rõõmu. Rahu, mida saadakse vaid palve kaudu, on võimas abi ravimisel. Palve kaudu sirutub inimene Jumala poole ja Jumal tuleb temasse. Palve on meie kõrgeimaks arenguks hädavajalik.” Jah, palve toob kindlasti tervenemise ja väe meie ellu. Pühakiri tõotab: “Kui armuline on Ta sulle, kui sa appi hüüad! Niipea kui Ta sind kuuleb, Ta vastab.”

Jeesus kutsub vaevatuid ja koormatuid: “Tulge minu juurde... ja mina annan teile hingamise [puhkuse]” (Mt 11:28). Selle tõotuse alla kuulume vaieldamatult meie kõik. Kes meist ei oleks vahel olnud vaevatud või liiga koormatud? Jeesus soovib, et me Tema juuresolekul teeksime pausi. Liigagi tihti palvetame kiirustades, selle asemel, et rahulikult jalutada ja Temaga vestelda.

Kuulake seda Horace Buchnellit, vanemjutlustajat, kes uskus palve jõusse: “Ma olen harjunud rääkima Jumalaga igal juhtumil. Meie õhtuste jutuajamiste lõppedes jään rahulikult magama ja hommikut alustan taas vestlust Temaga.”

Palve suurimaks vaenlaseks on aeg – või õigemini ajapuudus. Kas sul on juhtunud, et kui oled just püüdnud seada sisse kindlat palveaega, siis ilmneb korraga, et sul on nii palju teha ja kõik asjad kasvavad ülepea? Sa tunned ju hästi seda elu: hommikul vaja lapsed vara üles saada ja kooli jaoks valmis panna, lapsed kooli saata, abikaasa tööle saata ning siis veel kiiresti ühele olulisele koosolekule tormata. Hurraa! See just ongi tänapäeval palve suurim vaenlane.

Palve vaenlaste hulka kuuluvad veel muretsemine, pessimism, kahtlused ja hirm. Need kõik võivad saada meie palveelu hävitajaks, kuid parimaks vasturavimiks neile on palve – lihtne vestlus meie Jumala ja Päästja, Jeesuse Kristusega, ning Tema kohaloleku tunnetamine. Palveharjumus ei kujune iseenesest. Tõsised palveinimesed ei ole selliseks saanud mitte iseenese arendamisega.

Kui tunned end täna vaevatud ja koormatud olevat, siis tule Jeesuse juurde. Ta annab sulle puhkust. See võib tunduda uskumatult fantastiline, aga samas on see ka imeliselt tõeline.

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis