KAS ME ULATUME PALVE LÄBI JUMALANI?

Avaldatud 25.6.2024, rubriik Päeva sõna

Mina lähen Isa juurde ja mida te iganes palute minu nimel, seda ma teen, et Isa saaks kirgastatud Pojas. Jh 14:12, 13

Skeptikud on sajandeid pilganud mõtet palvet kuulvast ja palvele vastavast Jumalast. Meie, kristlased, aga oleme kogu selle aja visalt kinni hoidnud Piibli õpetusest, et võime palve läbi pidevalt suhelda Jumalaga taevas. Raadio leiutamine andis teadusliku analoogi kristlaste arusaamale selles küsimuses.

Ethel Romig Fuller kirjutas:

“Kui raadio peened sõrmed võivad sõrmitseda meloodiat öös –

ning paisata selle üle kontinendi või ookeani;

kui viiuli kroonlehtedes valged helid

puhuvad üle mägede või linnamelu;

kui laule kui karmiinpunaseid roose nopitakse õhukesest sinisest taevast –

miks siis inimesed küsivad, kas Jumal nende palvet kuuleb?”

Tänapäeval võime tänu satelliiditehnoloogiale näha ja kuulda asju kogu maailmast. Kui juba inimene selliseid asju suudab, siis kuuleb Jumal ka meie palveid ja vastab neile.

Jeesus tunnistas maa peal olles: “Ja mida te iganes palute minu nimel, seda ma teen.” Johannes tunnistas: “Ja see ongi see julgus, mis meil on tema ees, et kui me midagi tema tahtmist mööda palume, siis tema kuuleb meid. Kuna me teame, et ta meid kuuleb, mida tahes me paluksime, siis teame ka, et meil on käes need palved, mis me oleme temalt palunud” (1Jh 5:14,15). Jaakobus lisab siia oma kindla veendumuse: “Kui kellelgi teist jääb vajaka tarkust, siis palugu ta Jumalalt, kes kõigile annab heldelt., ja talle antakse” (Jk 1:5).

Ellen G. White kirjutas: “Usalda kõik oma vajadused, rõõmud ja kurvastused, mured ja hirmud Jumala hoolde. Sa ei koorma ega väsita Teda. Tema, kes loeb ära ka juuksed su peas, pole oma laste vajaduste suhtes ükskõikne. . Miski pole Tema jaoks liiga raske kanda, sest Ta peab üleval maailmu ja valitseb kogu universumit. . Ükski peatükk meie kogemustes pole Tema jaoks liiga sünge lugeda, ükski probleem pole Talle liiga raske lahendada” (Tee Kristuse juurde, lk 75). Miski ei kõiguta minu usku, et me saame palve kaudu Jumalaga suhelda. Pealegi, Jeesus tõestas, et see on võimalik.

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis