TÄIUSLIK RAHU – I

Avaldatud 26.2.2024, rubriik Päeva sõna

Kindlameelsele sa hoiad rahu, rahu, sest ta loodab sinu peale. Js 26:3

Kord küsiti ühelt vanemalt naiselt, kuidas suutis ta jääda rahulikuks sakslaste pommirünnaku ajal Londonile Teises maailmasõjas. Naine vastas: “Igal õhtul ma palvetasin ja kui mu hinge oligi tulnud kartus kõige selle pärast, mida Hitler võis ette võtta, siis meenus mulle tõotus, milles Jeesus oli lubanud meie eest valvata. Seepeale läksin rahus magama. Ei olnud ju mingit mõtet kahekesi üleval istuda.”

Kui usaldame Jeesust, saab Tema aidata meil lahendada meie probleemid. Ta tõotab anda meile lootust, kindlust ja suutlikkust seista silmitsi kõigi elus ettetulevate probleemidega. Enne taevasseminekut ütles Ta jüngritele, et meil kõigil võib olla rahu südames: “Rahu ma jätan teile, oma rahu ma annan teile. ... Teie süda ärgu ehmugu ega mingu araks!” (Jh14:27).

Sa võid saada selle rahu. Üks kristlaseks olemise suuremaid õnnistusi ongi julguse, kindluse ja rahu tunnetus, mis täidab meie elu. Need, kes on saanud osa sellest õnnistavast kogemusest, võivad öelda koos prohvetiga: “Jumal on mu pääste! Ma olen julge ega karda” (Js 12:2).

Ehk küsid sa siinkohal, et kuidas saaksid ka sina midagi sellist kogeda? Piibel ütleb meile: “Need, kelle mõtted püsivad Sinus, saavad kogeda täiuslikku rahu, sest nad usaldavad Sind.” Üks tõlgetest sõnastab selle salmi nii: “Sind valdab täielik rahu koos Temaga, kellel püsivad su mõtted.”

Meie mõistus – meie mõtted – peavad keskenduma Jeesusele. Me peame “püsima” Tema usaldamises. Pea meeles, Jeesus on su parim sõber, osavõtlik kuulaja, kes tahab jagada sinu probleeme ja su rõõme.

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis