TÄIUSLIK RAHU – III

Avaldatud 28.2.2024, rubriik Päeva sõna

Need, kelle mõtted püsivad sinus, saavad kogeda täiuslikku rahu, sest nad usaldavad sind. Js 26:3, NIV

Täna jätkame nende nelja punkti lahtimõtestamist, mis aitaksid Jeesusel hoida rahu meie elus.

Kolmas punkt: Kui sa palvetad, siis ava oma süda Jeesusele, räägi Temaga nagu kõneleksid oma parima sõbraga. Sest tegelikult Ta ju ongi su parim sõber. Ta tahab jagada sinuga igat sinu elu aspekti, enam kui ükski inimlik sõber iial suudaks teha.

Neljas punkt: Jumala Sõna peab olema su igapäevaseks juhatajaks. Sellest ei piisa, kui loed Piiblit vaid aeg-ajalt. Sa pead Jumala Sõna uurima ja lugedes suhtuma sellesse kui Jumala isiklikku häälde, mis sinuga räägib.

Üks väike tüdruk osales kord ühes erilises hingamispäeva programmis. Kui ta loetles kõiki Piibli raamatuid, siis oli tal raskusi sõna - Ilmutuseraamat [inglise keeles Revelation] - väljaütlemisega ning ta hääldas seda pisut valesti, öeldes: “Esimene, teine ja kolmas Johannese kiri, Juuda kiri ja Revolutsioon [inglise keeles Revolution].” Sa võid siinkohal muiata, kuid tegelikult see ongi just see, mis meie elus toimub, kui uurime Jeesus Kristuse ilmutust läbi Tema Sõna! See muudab meie elu täielikult. Hirm ja segadus kaob “ja rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine” tuleb selle asemele (Fi 4:7).

Kord suundus üks laev piki kanalit sadama poole. See kanal oli tuntud oma salakavalate karide poolest ja kapten oli tõeliselt mures. Ta käis pidevalt üle laevateki ja uuris olukorda nii ühel kui teisel pool laeva, kuid ka siis ei olnud ta veel kindel, et liigub ohutul kursil. Kogu ta käitumine väljendas, et antud hetkel ei tohtinud keegi teda segada, sest tema õlul lasus hetkel tohutu vastutus. Kuid mõne minuti pärast võis teda juba näha lobisemas ja naermas reisijate keskel ning tundus, et tal pole siin maailmas enam mingeid muresid. Kogu ärevus ja hirm oli kadunud, kuigi laev liikus ikka veel piki seda ohtlikku kanalit. Mis oli põhjustanud selle äkilise muutuse? Mis oli nende minutite jooksul toimunud? Vahepeal oli laev peatunud ja üks väike paat oli sõitnud selle kõrvale. Paadist ronisid redelit pidi üles mehed, kes pardale astudes võtsid laeva juhtimise enda kätte. Üks neist oli kohalik loots – teejuht, kes tundis kõiki salakavalaid karisid ning ohtlikke kohti, mida vältida. Ta oli sellel teel varem olnud ning mitmeid laevu ohutult sadamasse juhtinud. Ning nüüd oli laev tema vastutusel. Kui Kristusel, meie Lootsil, on kontroll meie elu üle, võime kogu hirmu rahuliku südamega üle parda heita ning tunda seda täiuslikku rahu, mida ainult Jumal saab anda.

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis