Noortelaager 17.–22. juulil Rõõmusaarel

Avaldatud 2.6.2023

Tere, laagriline!

Mul on hea meel, et oled tulemas 2023. aasta noortelaagrisse pealkirjaga
„Jumal, mina ja sina: Taeva poole teel“. Peakõnelejateks on Petronellah Tsitsi Kunzwa ja Nuetey Amu Ayeh.
Laager toimub 17.–22. juulini Rõõmusaare laagrikeskuses,  (Samliku külas, Põhja-Pärnumaa vallas  https://goo.gl/maps/Tj2S2sHVDCiLUt6y8).

Kõigepealt kõige olulisem:

meie noortelaager on kristlik telklaager, mis on mõeldud 16+ aastastele noortele. Nooremad osalejad on laagrisse oodatud ainult koos lapsevanema, vastutava täiskasvanu või seadusliku hooldajaga.

Oleme selleks aastaks planeerinud taas põnevaid töötubasid ja tegevusi, nii raamatu ja arutelu armastajatele, kui ka kätega tegutsejatele. Saabuda on soovitatav esmaspäeval, kella 15.00–17.00 vahel, kuna siis on piisavalt aega telgi püstitamiseks ja laagriga tutvumiseks. Samas on esimeseks ühiseks tegevuseks kell 18.00 õhtusöök ning laagri avamine on kavas 19.30.

Laagri ametlik lõpu teenistus on laupäeva hommikusel teenistusel, kuid kõik on oodatud osa võtma ka sellel järgnevast palvematkast ja teistest tegevustest. Laagrisse jääjatele pakutakse ka õhtusööki. Kes soovib jääda pühapäeva hommikuni, saab veel hommiusööki, et täis kõhuga koduteele asuda.

Mida laagrisse kaasa võtta?

 • Täidetud ja allkirjastatud tervise- ja nõusoleku leht (vaata lisa registreerimise infost) – kõigile osalejatele – ka täiskasvanutele (vajadusel saab seda täita ka laagrisse saabumisel)
 • Piibel ja kirjutusvahend(id),
 • Söömiseks mittepurunevast materjalist KAUSS, TASS, KAHVEL, LUSIKAS – NB! ühekordsed nõud ei sobi laagrisse
 • Isiklikud hügieenitarbed (hambahari, -pasta, kamm/hari jm, väike käterätt, taskurätid)
 • Saunaks/pesemiseks: šampoon, seep, nuustik, käterätt
 • Sääse- ja parmutõrjevahend, päikesekreem
 • Mõned plaastrid igaks juhuks ning vajadusel ravimid. (NB! Soovi korral märkige ravimid ka terviselehele!)
 • Väike veepudel
 • Väike seljakott, millesse saab panna veepudeli, ujumisasjad, lauliku vm
 • Taskulamp või pealamp (öiseks liikumiseks)
 • Rõõmus meel ja valmidus toredateks seiklusteks.
 • Riided ja jalanõud: puhas pesu igaks päevaks sokid (soovitavalt igaks päevaks ja lisaks 1 paar villaseid või muid sooje sokke), T-särgid (soovitavalt igaks päevaks) pikad püksid (vähemalt 2 paari: teksad, dressid) lühikesed püksid (vähemalt 1 paar) spordiriided ning jalatsid fliisjakk või kampsun või dressipluus vihmariided, vastavalt ilmaennustusele ujumisriided ja käterätt, peakate päikese kaitseks matkajalatsid, mis kaitseksid ka vihma eest plätud/sandaalid/rihmikud laagris liikumiseks.
 • Magamiseks: telk või kokkulepitud telgikoht (+vajadusel vihmakaitseks kile) madrats ja magamiskott (+padi vm pea alla + tekk, kui kardad külma) magamisriided (ka jahedamate ööde tarvis).

NB! JÄTA KOJU:

 • Hasartmängud; üleliigsed tehnikaseadmed (süle- ja tahvelarvutid, kõlarid ja muud tehnilised vahendid);
 • Mobiiltelefoni võib kaasa võtta, kuid valvega kohta neile organiseeritud ei ole, laadimisvõimalust ei pruugi olla; kõik see, mis on lastele ja noortele keelatud ja sobimatu – sh tikud, tubakas, alkohol ja narkootilised ained.

Mida veel peaksid teadma? Laagri toit on lihavaba (kasutatakse piima ja mune), kuid püüame leida lahendused ka erimenüüdele (sealhulgas laktoosi- ja gluteenivaba menüü) ning varasemalt teadaolevate toiduallergiate osas – palun täpsusta need võimalikult varakult ning väga erilisel juhul palume siiski kaasa võtta ka oma toidu. Laagri põhiline suhtluskeel on eesti keel, kuid meil on ka osalejaid, kelle emakeeleks on vene keel ja inglise keel. Laagri tegevused on mõeldud peamiselt 16+ aastastele noortele, kuid kõik ei pruugi sobida kõigile. Laagris on veetegevusteks jõgi, kuid saab kasutada ka tiiki ning ühel laagri päeval veedame pärastlõuna ka karjääri ääres.

Lisainfo ja kontakt: Krõõt Lõbus 56686168

Kohtumiseni laagris!

Krõõt Lõbus Eesti Noortetöö juht

Osavõtutasud: Kuni 28. Juuni 50€, alates 29. Juuni 60€ (Sisaldab telgi kohta, kogu laagri tegevust ja nädala toitlustust.) * korraldaja soodustus 25€. * nädalavahetuse hind 30€

Kuna majas ööbimiskohti on meil hetkel veel vähe, siis laagrilisel tuleb kohale tulla oma telgiga ja maja kohad jäävad vajadusel eelisjärjekorras korraldajatele (nt kokad, kõnelejad jne.) Hetkel ehitatakse peamajja lisaruume, seega lisa ruumide valmimisel on võimalik 5€ lisatasu eest ka tavalaagrilistel majas ööbida. Selle võimalusega kursis olemiseks palun võtke ühendust Krõõt Lõbusaga.

Alaealisel tuleb rääkida läbi oma koguduse noortejuhiga ning leppida kokku, kes on sinu eest vastutav täiskasvanu laagris.

Registreerimine on kinnitatud peale osavõtutasu laekumist. Registreerimise tühistamisel kuni 28. juunini tagastame osavõtutasu täielikult ja alates 29. juunist osavõtutasu ei tagastata.

Jaga Facebookis