Jaapani pikimalt ilmunud kristlik ajakiri tähistas oma 100. aastapäeva

Avaldatud 10.8.2001, allikas Adventist News Network

"Ajamärgid", Jaapani kõige pikaajalisemalt ilmunud kristlik ajakiri, tähistas oma 100ndat aastapäeva 30. juunil, tuues Adventkoguduse juhid kogu ümbruskonnast kokku Tachikawa kirikusse Tokyos, et meenutada kuukirja ajalugu ning sündmusi.
“Meil ei ole teist kristlikku ajakirja peale “Ajamärkide”, mis on pidevalt ilmunud juba rohkem kui 100 aastat ning mida trükitakse rohkem kui 30000 eksemplari kuus,” ütles Kenya Kinjo, Adventkoguduse president Jaapanis.
“Ajamärgid” ilmus esimest korda 1. juulil 1899 mehe poolt nimega William C. Grainger - USAst Jaapanisse saadetud adventistist misjonär. Oktoobris 1943 lõpetati Jaapani militaristlikku rezhiimi poolt ajakirja trükkimine, kes leidis, et ajakirja kristlikud õpetused ei sobi kokku selle aja poliitiliste vaadetega. Sel ajal, kui Jaapani valitsus propageeris imperaatori jumalikkust ning riigi igavikkulisust, õpetas Adventkogudus, et Jeesus Kristus on Jumal ning et kõik riigid, kaasa arvatud Jaapan, leiavad oma lõpu Jeesuse teise tulemisega.
42 Adventkoguduse juhti vangistati ning neli neist surid vanglas. Adventistid ei suutnud oma tegevust taastada enne oktoobrit 1946, kaasa arvatud “Ajamärkide” kirjastamine.
Seoses ajakirja “Ajamärgid” 100-aastase juubeliga peeti ka “Kõigi Jaapani Kirjandusevangelistide Konverents”. Sellest võttis osa umbes 120 kirjastusjuhti üle kogu maa. Jaapanis on umbes 270 täis- ning poole kohaga kirjandusevangelisti 14000 Adventkoguduse liikme hulgas.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat