Ordineeriti esimene mongoollasest pastor

Avaldatud 23.8.2001, allikas Adventist News Network

4. augustil ordineeriti Bold Batsukh, kellest sai esimene pastoriks ordineeritud mongoollasest Seitsmenda Päeva Adventistide koguduse tööline. Ordineerimine viidi läbi esimeses üleriigilises adventkoguduse laagris, mis peeti 1.-6. augustini, Erdeneti lähedases Selenge laagripaigas, Põhja Mongoolias.
See ordineerimine on oluliseks teetähiseks Mongoolia Adventkoguduse ajaloos, ütles Michael Ryan, Adventkoguduse maailmamisjoni programmi juht.
"10 aastat tagasi ei olnud Mongoolias mitte ühtegi adventisti. Kuid tänu Boldi-suguste tööliste pühendumusele ja entusiasmile misjonitööl on üha enam inimesi võtnud Kristuse vastu oma Päästjana sellel peamiselt ateistlikul maal.
Ryan, kes ristis Batsukhi 1993. aastal ütles, et Mongoolia kogudus on väga noor kogudus. Enamus selle 207 liikmest on kahekümnendates eluaastates.
Mongoolias elab umbes 3 miljonit inimest, 80% neist on alla kolmekümne aasta vanad. Suur hulk noori inimesi on ateistid, kuid paljud vanemad inimesed on vastu võtnud budismi põhimõtted.
1990. aastate algusest kehtib riigis jälle usuvabadus, mis oli enam kui 70 aastat kommunistliku reþiimi poolt keelatud. Tol ajal loodi kahe misjonäri Brad ja Cathie Jolly poolt Ulan-Batori, Mongoolia pealinna, esimene adventistide grupp. Sellest ajast alates on üle kogu pealinne tekkinud palju väikeseid gruppe, kus usklikud käivad koos üksteise kodudes.
Batsukh, kes ei ole veel kolmkümmend aastat vanagi, teenis Ulan-Batori suurimas Adventkirikus kaks aastat kuni 1999. aasta augustini, mil ta kolis koos oma abikaasa Otguhiga Darhani-nimelisse tööstuslinna, kus elab umbes 80000 inimest. Eelmise aasta detsembris ristiti Darhanis 38 inimest, kes moodustasid esimese adventkoguduse grupi väljaspool pealinna.
Bold Batsukhi ordineerimise viisid läbi Dougas Clayville, Adventkoguduse peakorteri abisekretär ja Dale Tunnell, kes on Mongoolia misjonipõllu juht.
Jaga Facebookis
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat