Koguduste rajamise konverents Pistik kutsub osalema

Avaldatud 12.10.2016, autor Mairo Tutk

28.-30. oktoobril toimub Pärnus koguduste rajamise teemaline konverents nimega Pistik.

Oled tundnud, et sooviksid midagi teha oma koguduses, kuid vahel tundub, et ei leia seda kohta või tegevust, mis just sulle sobiks. Püha Vaim sosistab kõrvu, et midagi peaks tegema. Tegema mitte sellepärast, et saaks midagi teha, vaid sellepärast, et Jumala sõnum jõuaks maailmani. Kui sina tunned, et tahad midagi teha, siis palun, sõber, tule Pärnusse 28.–30. oktoobril konverentsile. Isegi kui koguduste rajamine pole päris sinu teema, on sind ikkagi vaja, sest just sinu oskus, sinu talent on see, mis annab sisu uutele kogudustele ja ka olemasolevatele kogudustele. 

Pistik sümboliseerib ühendumist Püha Vaimu väesse. Nii nagu igapäevaselt ühendame oma elektrilised seadmed elektrivõrku, peaksime ühenduma ka Püha Vaimu väesse. Vähemtuntud on see sõna kui bioloogiline termin, mida kasutatakse “mulda juurduma pistetud taimeosa” nimetamiseks. Koguduste rajamise kontekstis ilmestab see hästi uut kogudust, mis on võetud emakoguduse küljest ja pistetud mulda juurduma. See ongi Pistik. Ühendume Jumala väesse ja kasvame, sirutades oma oksad üles taeva poole.

Peakõneleja ning seminaride läbiviija on Jeff Potts Kanadast, Jeff on Kanada Manitoba-Saskatchewan liidu peasekretär ja koguduste rajamise koordinaator.

Reedel alustame teenistusega kell 19.00 adventkirikus Karja 3. Kõneleb Jeff Potts.

Hingamispäeval oleme Agape keskuses (Männi 2). Jumalateenistusel keskendume koguduste rajamisele piibellikus võtmes. Teenistusel kõneleb Jeff Potts.

Pärastlõunal jätkame seminariga. Õhtusöök on kell 18.00, ja pärast seda algab Pärnu noorte poolt korraldatav noorteõhtu.

Pühapäevaks kolime tagasi oma adventkirikusse (Karja 3), kus kell 9.00 on hommikusöök. Peale seda on grupitöö aeg, ja dialoogdiskussioon noorte, liidu juhtkonna ja Jeff Pottsi vahel. Lõpetame kell 13.00 lõunasöögiga.

Osavõtumaks on 5 eurot, selle sees on majutus kirikupõrandal ja toit. Noortele vanuses 15–26 kehtib noorteosakonna soodustus, nemad saavad osaleda tasuta (registreerimine siiski vajalik).

Liidu poolt saame pakkuda majutuseks kiriku põrandat. Muud ööbimiskohad vastavalt maitsele ja rahakotile leitavad siit: http://www.visitparnu.eu/avasta-parnu/majutus

Registreerimine on avatud registreeri.advent.ee keskkonnas ja kestab kuni 20. oktoobrini.

Jaga Facebookis
Veel samalt autorilt
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat