Peakonverentsi töökoosolek 2005: Trans-Euroopa Divisjoni juht esitas tööaruande.

Avaldatud 3.7.2005, allikas Adventist News Network

2. juuli õhtul esitati Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduse peakonverentsi töökoosolekul Trans-Euroopa Divisjoni videoesitlus. Esitlus oli osa aruannete seeriast, mis annavad pildi koguduse tööst ja ettevõtmistest üle maailma ning näitavad, millised kultuurilised iseärasused erinevates piirkondades valitsevad.

Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduse regioonid ei ole alati piiritletud konkreetse maailmajao või geograafiliste piiridega. Trans-Euroopa Divisjoni kuulub 36 riiki kolmest maailmajaost: Euroopast, Aasiast ja Aafrikast. Erinevused nende regioonide vahel on tohutud – külmast Arktikast Skandinaavia põhjatipus kuni Lõuna-Sudaani kõrbeteni; ning Londoni suurlinnast Pakistani metsadeni.

Selles regioonis valitseb kaks suurt ja väga erinevat väljakutset: islam ja sekularism. Siin elab 588 miljonit inimest, kellest 62% on muhameedlased. 79% Euroopa elanikest on aga sekulariseerunud – inimesed arvavad, et kristlus on väljamõeldis ning peavad kirikuid ja kogudusi aja jäänukiteks.

Hoolimata raskustest on 100 000 adventisti Trans-Euroopa Divisjonis suutnud hoida kristlikku leeki põlemas. Regiooni juhi, Bertil Wiklanderi (pildil) sõnul on viimase viie aasta jooksul kogudus selles piirkonnas kasvanud 12%, tänu sellele, et kasutatakse meetodeid, mida mõnes maailma piirkonnas võidakse pidada äärmuslikeks.

Üks nendest viisidest kannab nime LIFEdevelopment, mida Suurbritannia koguduse juht Cecil Perry nimetab protsessiks, mitte programmiks. Kaasaegsed eurooplased ei vasta kuigi sageli evangeeliumi otsesele esitlemisele, LIFEdevelopment pakub neile lihtsat ja sõbralikku kristluse tutvustust. See julgustab koguduseliikmeid ehitama sõprussildu, tuues inimesi niimoodi koguduse juurde enne, kui neist on saanud kristlased. Perry vastus küsimusele, kuidas suhtuvad sellesse evangelisatsiooni praegused liikmed, oli: „Me suuname oma liikmeid teistmoodi mõtlema. Nad vaatavad oma karjast väljapoole.” Kohandades tähendamissõna Piiblist, jätkas ta: “Meie liikmed saavad aru, et iga 1 lamba kohta on 99 neid, kes on sekulariseerunud ühiskonnas ning me peame minema ja nendeni jõudma.”

Seda protsessi näitlikustati videoklippide vahendusel. Kreekas on väikeste kodugruppide kasvus saavutatud 350% tõus, Soomes ja Ungaris on „istutatud” uusi kogudusi nullist. Londonis algatati kooriprojekt, et kristlased ja sekulariseerunud inimesed saaksid kokku ning selle tulemusel rajati Hope Community Church kogudus. Lõuna-Inglismaa koguduse juhi Don McFarlane'i sõnul rajatakse lähemas tulevikus veel 20 uut kogudust. Põhja-Inglismaal on algatatud kohvik-kogunemiskoht-kogudus funktsiooniga kohti, kuhu on kaasatud ka hiljutised pöördunud, kes teevad koostööd „vanade” liikmetega.

Võib-olla üllatuslikult kasutatakse samu meetodeid ka muhameedlaste ja juutideni jõudmiseks. Suurimaks väljakutseks on jagada sõnumit kristlusest niimoodi, et see ei põhjustaks kannatusi (sageli on muhameedlaste puhul usu vahetamine seotud oma elu ohustamisega). Tuleb leida viise, kuidas viia inimesteni sõnum Kristusest, nii et austataks nende kultuuri ja traditsioone.

Aruande lõpus kirjeldas Wiklander väljakutseid, mis seisavad Trans-Euroopa regiooni adventistide ees ning julgustas kuulajaid eestpalveid tegema.
Jaga Facebookis
Loe seotud teemal
Veel samast rubriigist
Rubriigid
RSS
Veel huvitavat