JEESUS EI UNUSTA MEID KUNAGI

Avaldatud 5.3.2024, rubriik Päeva sõna

Aga Siion ütleb: “Issand, on mu maha jätnud, Jumal on mu unustanud.” Kas naine unustab oma lapsukese ega halasta oma ihuvilja peale? Ja kui nad ka unustaksid, ei unusta mina sind mitte. Js 49:14-15

Tim, selle koguduse pastor, kus me käisime, teatas kord ühes jutluses meid kõiki jahmatamapaneva uudise. Nimelt oli ta aastaid oma ema vihanud. Ning nüüd astus ta koguduse ette, et selgitada, miks ta nii oli tundnud. Kui ta oli kaheteistkümne aastane tuli ema kord purjus koju. Isa lõi teda lahtise käega näkku ja ema kukkus seepeale maha.

Ema ajas end taas püsti. Tema suu jooksis verd. Ta vaatas oma mehele otsa ja needis ning sõimas teda kõikvõimalike sõnadega. Seejärel pöördus ta Timi poole ja karjus: “Kao välja siit majast! Mine minema! Sa oled täpselt samasugune nagu temagi!”

Kuidas küll võis Timi ema käskida oma lapsel lahkuda ja siis veel teha talle lisaks haiget solvanguga, nagu oleks Tim oma isa moodi, kes oli ema löönud nii, et veri välja tuli? Oma viinast ähmastunud nürimeelsuses ei tundnud ema mingit kaastunnet lapse vastu, kelle ta ise oli sünnitanud. Nii juhtuski, et kui ema ja isa lahutasid, läks Tim elama oma isa juurde.

Järgnevatel aastatel leidis Tim Päästja, kes tõotas talle: “Ja kui su ema unustakski sind, ei unusta mina sind mitte.” Kui need, keda me selles elus kõige enam armastame, meid hülgavad, jääb meile siiski Päästja, kes meid armastab. Või kui kõik meie ümber tundub minevat allamäge ja meis tekib kiusatus kahtlustada, et ka Issand on meid maha jätnud ja unustanud, siis pea meeles Jeesuse tõotust: “Ja kui nad [emad] unustaksid, ei unusta mina sind mitte.” Jeesus mõtleb sinule igal ajahetkel ja igas kohas, kus sa ka ei viibiks. Ta on alati su kõrval, et juhtida sind läbi rahaliste raskuste. Ta on su lähedal, et sind lohutada, kui sind ümbritsevad inimesed on sulle haiget teinud. Ta on sinu juures, et leevendada piinava haiguse poolt põhjustatud valu.

Miks mitte langetada pea ja palvetada praegu kohe lühidalt: “Tänan Sind, Jeesus!”

Lool, millega tänast päeva alustasime, on ka õnnelik pool. Timi armastus Jeesuse vastu sulatas tema viha ema vastu. Nad hakkasid taas suhtlema. Ema astus Anonüümsete Alkohoolikute ühingusse ja vabanes oma alkoholisõltuvusest. Ning kui Timi isa uuesti abiellus, asus Tim elama oma ema juurde. Päeval, mil ema tuli Timile järele, vajusid nad nuttes teineteise käte vahele ning kallistasid pikalt ja soojalt.

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis