JALAJÄLJED

Avaldatud 4.3.2024, rubriik Päeva sõna

Ära karda, sest mina olen sinuga; ära vaata ümber, sest mina olen su Jumal: ma teen su tugevaks, ma aitan sind, ma toetan sind oma võiduka parema käega! Js 41:10 RSV

Mõni aeg tagasi käisin oma väga hea sõbra mälestusteenistusel. Ta suri hiljuti ja kõik tema sõbrad otsustasid koos teha tema auks väikese koosviibimise. Sel teenistusel esitleti ka ühe tundmatu autori poolt koostatud programmi “Jalajäljed”.

“Ühel ööl nägi mees unenäo, kus ta kõndis piki randa koos oma Issandaga. Üle kogu taeva liikusid erinevad stseenid tema elust. Igas stseenis märkas ta rannal kahte jäljerida: üks kuulus temale, teine aga Issandale.

Kui viimane stseen oli läbi, heitis ta pilgu jäljereale enda seljataga. Ta märkas, et mitmel korral tema elurajal oli liival näha ainult üks jäljerida. Oma üllatuseks avastas ta, et see juhtus alati tema elu kõige raskematel ja kurvematel perioodidel.

See tekitas temas tõsist hämmeldust ja ta küsis Issandalt: „Issand, kunagi ütlesid Sa mulle, et kui ma otsustan Sind järgida, siis oled Sa alati minu kõrval mulle toeks. Kuid praegu oma elule tagasi vaadates märkasin ma, et just kõige raskematel ja keerulisematel eluhetkedel on liival vaid üks rida jalajälgi. Ma tõesti ei mõista, miks pidid Sa siis, kui Sind kõige enam vajasin, mind üksi jätma?”

Issand aga vastas talle seepeale: „Mu laps, mu kallis laps! Ma armastan sind ja ei jätaks sind iialgi üksi. Neil rasketel katsumuse ja kannatuste aegadel, kui sa nägid liival vaid ühte jalajälgede rida, siis kandsin Ma sind oma kätel.””

Kui sa astud läbi eriliselt raske aja, siis pea meeles, et Jeesus on tõotanud: “Ma toetan sind oma võiduka parema käega.” Ta tõstab sind üles, võtab oma kätele ja kannab läbi igasuguste raskuste tulvavee. Kui sinu suhted ülemusega töö juures on muutunud kohutavalt pingeliseks, korda Issanda tõotust: “Ära karda, sest mina olen sinuga!” Kui sa peaksid võitlema mingi tõeliselt tugeva kiusatusega, siis ära unusta, et Jeesus on sulle kinnitanud: “Ma teen sind tugevaks!” Või kui sa oled mures oma laste kasvatamise pärast, kui nende teod viivad su meeleheite äärele, siis toetu Tema tõotusele: “Mina aitan sind!” Vaatamata ükskõik millisele olukorrale elus või hirmule, mis sind maatasa surub, lubab Issand sulle: “Ära karda, sest mina olen sinuga!” Jeesus hoolitseb su eest!

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis