Sinu hinnasilt

Avaldatud 6.10.2021, rubriik Päeva sõna

Sest te olete kallilt ostetud. Austage siis Jumalat oma ihus! 1. Kiri korintlastele 6:20

Inimestel kipub olema vildakas arusaam sellest, mis nende vara tegelikult väärt on. Aastate jooksul on inimesed teinud mõningatele tööharudele, milles olen osalenud, väga heldeid annetusi, kaasa arvatud koguni majad ja autod. Kuid sageli on nad pettunud, kui asi ostetakse vähema eest, kui nad selle väärtuseks pidasid.

Nii oli lugu sõidukiga, mille üks daam annetas. Selle oodatav väärtus langes pidevalt, kui üks potentsiaalne ostja teise järel avastasid asju, mis vajasid remonti. Ühel hetkel mõistsime, et auto ei läbiks iial heitgaasikontrolli, ning ainus viis selle müümiseks oli sõita piirkonda, kus seda kontrolli ei tehtud. Kui me lõpuks selle auto müüdud saime, oli hind ainult kolmandik sellest, mida daam oli oodanud.

Ta oli nähtavalt pettunud, kui talle sellest rääkisin. „Aga see on palju rohkem väärt!“ protestis ta.

Kahjuks on nii, et ükskõik kui väga võime olla konkreetsesse esemesse kiindunud, see ei ole kunagi väärt rohkem kui inimesed on valmis selle eest maksma. Ma võin väita, et minu tagasihoidlik, eakas luukpära on väärt kakskümmend tuhat dollarit, aga kui keegi ei ole valmis selle eest maksma rohkem kui tuhat viissada dollarit, siis see ongi selle väärtus.

Küsi nüüd endalt, missugust hinda oli Jumal valmis sinu pääste tagamiseks maksma, ning sa saad mingit aimu sellest, kuidas Jumal sind hindab. Paulus meenutab meile, et me oleme „kallilt ostetud“; see kallis hind oli Kolgata. Jumal pidas sind oma riigi jaoks nii väärtuslikuks, et ei säästnud sinu päästmiseks isegi oma ainusündinud Poega.

Paljud hindavad oma väärtust nii madalalt, et nad kahjustavad seetõttu ennast. Nad kuritarvitavad seda üht ja ainsat keha, mis neile on antud, mõistmata, mis see tegelikult väärt on. „Jumal on tasunud sinu eest lõputult suure hinna,“ meenutab Paulus, „austage seepärast Jumalat oma ihus.“

Nagu tuleb välja, ei ole sa vana roostes luukpära, mis seisab kuskil garaažis hüljatult. Sa oled rohkem võimsa sportauto moodi. Sa oled Jumala jaoks nii väärtuslik, et Ta andis kõik, et sind omandada. See peaks muutma ka seda, kuidas sina ennast kohtled.

Jaga Facebookis