Külluslik elu

Avaldatud 7.10.2021, rubriik Päeva sõna

„Varas ei tule muu pärast kui varastama ja tapma ja hukkama. Mina olen tulnud, et neil oleks elu, ja oleks seda ülirohkesti.“ Johannese 10:10

Ühe lühikese lausega tõmbab Jeesus kõrvale eesriide suurelt võitluselt ja näitab meile täpselt, kes mida maa peal teeb. Kuigi suur osa inimkonnast süüdistab jätkuvalt Jumalat surmas ja hävituses, millega iga päev kokku puutume, on inimeste kannatuste algataja tegelikult „varas“ – Saatan. Ja asi ei ole nii, nagu põhjustaks ta kannatusi kogemata, teiste tegevuste käigus. Jeesus viitab, et Saatanal on eesmärk: ta on tulnud varastama, tapma ja hukkama.

Jeesus aga tuli maailma, et näidata Jumala tõelist olemust. „Kes on näinud mind,“ selgitas Ta Filippusele, „see on näinud Isa.“ (Johannese 14:9) Ja missugused on Jumala kavatsused meie suhtes? „Et neil oleks elu, ja oleks seda ülirohkesti.“

Hävitaja ja Looja vahele on tõmmatud selge eraldusjoon. Kui me kannatame, siis mitte sellepärast, nagu oleks haigused ja kannatused Jumala plaani osa, vaid sellepärast, et vaenlane on püüdluses heita Jumalale halba varju loodust rikkunud. Kui süüdistame oma ebaõnnes Jumalat, seame Tema iseloomu kahtluse alla, nagu tegime siis, kui Saatan esmakordselt Eevale vihjas, nagu ei oleks Jumal Eedenis oleva puu suhtes otsekohene olnud.

Kui peame hävitaja valesid omaks võttes Jumalat vastutavaks kannatuste eest, mille ise endal kaela tõime, on kurb tagajärg mõistagi see, et me kahjustame oma väljavaateid tulevaseks külluslikumaks eluks. Lisaks sellele, et saab rikutud meie ühendus elu Allikaga, paneme Talle sihilikult vastu ja tõukame eemale ainsa saadaoleva lahenduse.

Jeesuse sõnades on tõotus. Ta ei tulnud ainult meie päästet tagama, vaid andma meile ka parema, täielikuma elu juba siis, kui ootame Tema tagasitulekut ja meie lõplikku ennistamist uueks loodud maal. Me võime praegu hakata elama nii, nagu oleksime juba Jumala riigis, ja nõudma endale mõningaid eesõigus, mis saavad alatiseks meie omaks, kui elame Kristuse vahetus läheduses. Meie lõplik tasu ei ole lihtsalt igavene elu, vaid elu koos Jeesuse endaga, mis muudab elu rikkalikumaks ja külluslikumaks.

Jaga Facebookis