ENAM KUI RAHUL

Avaldatud 8.2.2024, rubriik Päeva sõna

Ma saan näha su palet õiguses, ma olen rahul, kui ma ärkan sinu sarnasuses! Ps 17:15, NIV

Enne kui mu vana-vanaema suri, palus ta mu isal lugeda just seda salmi tema mälestusteenistusel: “Ma olen rahul, kui ma ärkan sinu sarnasuses!” Siis on kõik patu armid ja vermed kadunud. Need, kes ärkavad Jeesuses, tunnevad rõõmu sellest, et saavad olla Tema sarnased.

Kuigi me leiame siin elus mitmeid asju, mille üle kaevata, võime siiski alati olla rahul Jeesuses – nii siin kui tulevases elus. Kristlaste jaoks on Jumal lubanud imelise elu algust juba siin maa peal. Loomulikult võime nüüd kogeda nii muret kui südamevalu, kuid Jeesusega, kes on kogu aeg meie kõrval, suudame siiski tunda sügavat rõõmu hoolimata meie elu tabanud olukordadest. Niisamuti on Jumal tõotanud meile ka suurepärast elu tulevikus. Siis ei ole enam ei muret ega kurbust, ei pisaraid ega südamevalu. Just sellele päevale mõeldes ütles Taavet: “Ma olen rahul, kui ma ärkan Sinu sarnasuses!”

Ärgata kunagi Jeesuse sarnasuses ei ole mingi utoopiline unistus – see on kindel piibellik fakt, muutumatu jumalik kinnitus. Kuidas see võib nii olla? Taavet selgitab seda ise: “Ma saan näha su palet õiguses.” Mitte minu enda õigus, aga Tema õigus. Kuna see on Tema õigus, siis saamegi tõusta üles surnuist rahulolevaina, sest peegeldame Tema õiguse sarnasust! Ja me rõõmustame nii nagu Taavetki.

Ka Paulus viitab selgelt kindlusele sellest, et surnuist ärgates on meie iseloom sarnane Jeesuse omale. Ta kutsub kristlasi üles elama muutunud elu juba praegu: “sest te olete surnud [oma patusele loomusele] ja teie elu on koos Kristusega Jumalas. Kui Kristus, teie elu, saab avalikuks, siis saate ka teie koos temaga avalikuks kirkuses.” (Kl 3:3-4). Jeesuse ülestõusmine kindlustas igaveseks kõikide usklike ülestõusmise Tema sarnasuses Tema teisel tulekul. „Nüüd aga on Kristus üles äratatud surnuist, uudseviljana magamaläinutest... sest nõnda nagu kõik inimesed surevad Aadamas, nõnda tehakse ka kõik elavaks Kristuses.. ...uudseviljana Kristus, pärast seda Kristuse omad tema taastulekul.” (1Kr 15:20-23).

Just nii nagu mu vana-vanaema, olen minagi rahul, olles igavesti sarnane Temaga – enamgi kui rahul. Ma lausa hõiskan! Kas ka sina?

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis