„Mitte praegu“

Avaldatud 9.10.2021, rubriik Päeva sõna

Ma olen selle pärast kolm korda Issandat palunud, et see minust lahkuks. Kuid tema ütles mulle: „Sulle piisab minu armust, sest nõtruses saab vägi täielikuks.“ Nii ma siis kiitlen meelsamini oma nõtrusest, et Kristuse vägi laskuks elama minu peale. 2. Kiri korintlastele 12:8, 9

Miski ei tundu olevat nii ebaõiglane kui surm. Teoreetiliselt mõistavad kristlased, et see on õiglane: surm on patu tagajärg. Me oleme selle ära teeninud. Aga surma nägemine või kogemine on hetk, mil see tundub ilmselgelt ebaõiglane. Sa veedad kogu elu midagi saavutades, oma oskusi täiustades ja teadmisi kogudes ning siis kaob see kõik hauda.

Eriti raske võib see olla siis, kui oled tervenemise pärast palvetanud ja vastuseks on ikkagi surm. Rohkem kui kahekümne aasta jooksul olen näinud mõningaid tähelepanuväärseid vastuseid palvele − kasvaja kaob, väärareng paraneb ja mees ärkab ootamatult koomast. Kuid olen näinud ka mõningaid palveid näiliselt vastuseta jäämas. Esimene inimene, kellele ma tegin võidmist, oli ka minu esimene maetav; tundus, et me ei saanud vastust, mida ootasime.

Kui sa palvetad tervenemise pärast ja seda ei juhtu siis, kui sa sooviksid, on kiusatus mõelda, et ehk on midagi valesti sinu palveelus või lausa sinu endaga. Kui olen palvetanud kellegi tervenemise pärast ja seda ei juhtunud, olen sageli Jumalalt küsinud, kas minu elus on ehk midagi, mis seisis vastuse tee peal ees.

Oluline on mõista, et mõnikord ütleb Jumal: „Mitte praegu.“ Tervenemise tõotus on tagatud, kõik usklikud saavad täielikult ennistatud − ülestõusmisel −, aga ajastus ei ole kindel. Me ei ole täiesti kindlad, mis oli Pauluse vaevus (mõned on pakkunud, et see oli tema silmanägemine), aga me teame, et pärast kolm korda vabanemise pärast palvetamist ei saanud ta soovitud vastust.

Kui Pauluse-sugune suur usukangelane ei saanud soovitud vastust, siis peaksime olema ettevaatlikud süü otsimisega, kui meie palved ei too loodetud tulemust. Selle asemel et muretseda, mis meie usul viga on, peaksime jätkuvalt usaldama, nagu Paulus usaldas, ning mõistma, et suure võitluse suuremas plaanis on hea põhjus, millepärast Jumal ei anna meile seda, mida me tahame ja siis, kui tahame. Kui me ei saa terveks sel eluajal, pea meeles, et Jumal on piisavalt tugev, et kanda meid üle finišijoone, kus me saame kindlasti terveks ja terviklikuks.

Jaga Facebookis