KUI JEESUS UNUSTAB

Avaldatud 11.6.2024, rubriik Päeva sõna

Aga Jeesus ütles: “Ega minagi mõista sind surma. Mine, ja nüüdsest peale ära enam tee pattu!” Jh 8:11

Veetsime hiljuti nädalalõpu Washingtoni osariigis Walla Walla kolledži asukohas. Mööda Kolledži avenüüd sõites nägime Andy Marketi ees silti tarkussõnaga: “Jumal andestab nagu ema, kes suudleb eksimuse igavesse unustusse.”

See kirjeldab täpselt seda, mida tegi Jeesus naisele, kes abielurikkumiselt Tema ette tiriti. Kui ta süüdistajad soovitasid naist kividega surnuks loopida, hakkas Jeesus nende endi isiklikke patte maapinnale kirjutama. “Ja seda kuuldes lahkusid nad üksteise järel, vanematest alates, järele jäid üksnes tema ja keskel seisev naine. Jeesus ajas enese sirgu ja ütles talle: “Naine, kus nad on? Kas keegi ei ole sind surma mõistnud?”

Tema ütles: “Ei keegi, Issand.”

Aga Jeesus ütles: “Ega minagi mõista sind surma. Mine, ja nüüdsest peale ära enam tee pattu!” (Jh 8:9-11).

“See oli tema jaoks uue elu, Jumala teenimisele pühendatud puhtuse ja rahu elu algus. See ime oli suurem kui ükskõik millise füüsilise haiguse tervistamine. Kristus tervendas ta hingehaigusest, mis oleks põhjustanud igavese surma. Sellest kahetsevast naisest sai üks Tema ustavamaid järelkäijaid. Ennastohverdava armastuse ja andumisega tasus ta Jeesuse andestava halastuse. Naisele andestamises ja julgustamises elada paremat elu, ilmnes Jeesuse iseloomu täiusliku õiguse ilu. Maailm põlgas eksinud naist, kuid Jeesus rääkis talle lohutuse ja lootuse sõnu” (Ajastute igatsus, lk 313).

Jeesus teeb seda, mida ta tegi tolle väriseva naise heaks, ka kõigi meie jaoks. Piibel avaldab Jeesuse andestava unustuse ulatuse: Jesaja ülistab: “Sa heitsid kõik mu patud oma selja taha” (Js 38:17). Miika järgi heidab Jumal “kõik meie patud mere sügavustesse” (Mi 7:19). Jeesus heidab meie patud oma pilgu alt ära, oma meeltest ära – jah, ja teeb nad üldse olematuks. “Ma kaotan su üleastumised nagu pilved ja su patud nagu pilvituse” (Js 44:22). See on hea sõnum, et Jeesus “suudleb eksimuse igavesse unustusse”.

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis