ELU VALGUS

Avaldatud 12.6.2024, rubriik Päeva sõna

Mina olen maailma valgus. Kes järgneb mulle, ei käi pimeduses, vaid tal on elu valgus. Jh 8:12

Peale Teist maailmasõda ostis Tervislik Pagaritöökoda (Wholesome Bakery) Tampas Florida osariigis sõjaväe ülejääkide laost helgiheitja. Pagaritöökoda kavatses seda kasutada reklaami eesmärgil, aga neil polnud aimugi, et sellest valguskiirest saab üks tuntumaid orientiire Florida läänerannikul ning abi nii era- kui ärilennukite juhtimisel.

Inimesed muutusid sellest igal ööl taeva poole säravast valguskiirest nii sõltuvaks, et pagaritöökoda ei julgenud seda enam välja lülitada. Näiteks, kord olid kaks meest õhtul Alafia jõe ääres soos jõulukuuske otsimas. Kui pimedaks läks, avastasid nad, et on eksinud. Üks neist ronis puu otsa, et mingit orientiiri leida. Ta ei näinud midagi muud kui seda pagaritöökojast taeva poole säravat valguskiirt. Selle kiire abil leidsid mehed taas kodutee.

Kui Kristus inimesena maa peale tuli, ei kujutanud inimesed ette, et Temast saab maailma valgus. Ta tundus olevat lihtsalt üks vaesesse perekonda sündinud poiss. Kuid inimihus Kristusest sai valguskiir, mis näitab teed taevase Isa koju.

See väike Laps on olnud miljonitele teed näitavaks valguseks. Maailmavalgus ei too ainult rändurit koju, vaid Ta on ka eluvalgus, mis juhatab ja toetab kristlast igas vajaduses.

Jeesus tunneb muret meie elu pärast. “Kristus on oma ustavate järgijate jaoks igapäevane kaaslane ja hea sõber. Nad on elanud lähedases kontaktis, pidevas ühenduses Jumalaga. Nende kohale on tõusnud Jumala kirkus. Neis peegeldub Jumala au tundmise valgus Jeesus Kristuse näol. Nad on valmis taevaseks osaduseks, kuna taevas on nende südames” (Christ’s Object Lessons [Kristuse tähendamissõnad], lk 421).

Kas sa oled näinud kunagi kedagi, kelle nägu särab, inimest, kellest sa kohe aru saad, et ta on teistsugune? Kui sa näed sellist inimest, siis on Kristus, maailma valgus ja eluvalgus, saanud tegelikkuseks selle inimese elus. Selles inimeses on midagi sellist, mida me ei saa ignoreerida. Selline elav usk Kristusesse heidab valguse ja elu kiiri teistele.

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis