Maohammustus

Avaldatud 11.10.2021, rubriik Päeva sõna

See salvab viimaks maona ja mürgitab otsekui rästik!

Su silmad näevad siis imelikke asju ja su süda räägib pöörasusi. Õpetussõnad 23:32, 33

Need, kes flirdivad alkoholi tarbimisega, peaksid ilmselt endalt küsima, miks paljudes kasiinodes pakutakse klientidele tasuta napsi. Lisaks alkoholi hästi tuntud füüsilistele ohtudele on tõsiasi, et alkohol vähendab pidurdust ja hoiab ära ajus need protsessid, mis tavaliselt teavitavad inimest, et ta hakkab ohtlikult käituma. Lisa hasartmänguõhtule mõned napsud ja inimesed on valmis tegema panuseid, mis kainele mõistusele näiksid veidi liiga ohtlikud.

Sama kehtib muude riskikäitumiste kohta. Kui kaine isik võib mõista üheöösuhte ohte, siis alkoholi mõju all antakse sellele tõenäolisemalt järele. Sel põhjusel ostavad kiskja tüüpi mehed tavaliselt naistele mõned napsid, lootes, et nende sihtmärgid on siis rohkem valmis oma moraaliga kompromissile minema.

Alkoholist loobumise kasuks on palju argumente, aga kõige veenvam on ehk fakt, et joomine − isegi mõõdukalt − muudab patustamise lihtsamaks. Me elame maailmas, mis tundub olevat rohkem kiusatusi tulvil kui eales varem, kuni selleni, et kõige tavalisemaid asju müüakse seksapiilsuse abil. Ka kaine peaga on piisavalt raske hoida oma mõtteid jumalakartlike asjade juures, rääkimata veel siis, kui oled keemiliselt rikkunud oma võimet selgelt mõelda.

„Ole ettevaatlik,“ andis tark mees nõu palju sajandeid tagasi, „kui järgid seda teed, pole sul kahjust pääsu. Need näiliselt ohutud napsid salvavad viimaks nagu mürkmadu ja su süda saab rikutud, kuni see hakkab pöörasusi rääkima.“

Tuhanded aastat traagilist inimajalugu tõestavad, et Õpetussõnad on õiged. Kui palju soovimatuid rasedusi ja sugulisel teel edasiantavaid haigusi on tulnud ühest rikutud mõistusega ööst? Kui palju tarbetuid vigastusi on inimesed saanud, sest nad ei mõelnud selgelt, kui ronisid autorooli? Kui paljud abielud on valusates armides ettevaatamatute sõnade pärast, mida ei oleks öeldud, kui langenud inglitele poleks antud suuremat ligipääsu mõistusele?

Selge mõtlemine − Vaimu hääl südames − on liiga väärtuslik and, et seda lihtsalt joogi eest maha müüa.

Jaga Facebookis