ARMASTUS ON KOLMNURKNE

Avaldatud 14.2.2024, rubriik Päeva sõna

Ma olen sind armastanud igavesti kestva armastusega; armastava headusega olen ma tõmmanud sind enda juurde ja seepärast jääb mu osadus sinuga! Jr 31.3, TLB

Jumal hellitab meid tänase teksti õrna sõnumiga. Tema armastus on nii tugev, nii sügav, nii kirglik, et rääkides Jumala suurimast armastusest – Tema kogudusest – ütleb Piibel: “Ta andis oma elu tema eest, et olla tema Päästja” (Ef 5:25, TLB). “Ja teie, mehed, näidake üles samasugust armastust oma naise vastu nagu Kristus on armastanud oma kogudust ja andnud iseenese tema eest” (samas). Kurameerimine ja abielu vajavad tänapäeval just sellist pühendumist: olla valmis surema oma abikaasa eest. Ja Sõbrapäev on kindlasti üheks heaks päevaks sellele mõtlemiseks ning ka oma armastuse väljendamiseks!

Ülemlaul on kahe pühendunud armastaja armastuse väljendus. “See on laul armastusest ja abielust. ... Need poeetilised värsid kirjeldavad armastajate igatsust teineteise järele, raskusi, millega neil tuleb võidelda, õrnu tundeid, mis nende hinges tärkavad ning rõõmu, mida nad kogevad teineteisega koos olemisest” (sissejuhatus Ülemlaulule, Life Application Study Bible’s).

Kuula, kuidas noormees räägib oma armsamale: “Sa ilusaim naistest kogu maailmas... Kui kaunid on su põsed, kui neile langevad su palmitud juuksed! ... Su huuled on kui punane pael... Su armastus on parem kui kõige magusamate õlide lõhn” (Ül 1:8-4:10, TLB).

Ja nüüd kuula neiu vastust: “Pane mind pitseriks oma südamele, ... sest armastus on tugev nagu surm... Armastust ei suuda kustutada suured veed ega uputada jõed. Kui keegi püüaks seda millegi eest osta, siis ei suudaks ta seda” (Ül 8:6-7, TLB).

Niisugust armastust saab tunda ainult siis, kui kogeme Kristuse armastust meie vastu – armastust, mis rikastab meie armastust üksteise vastu. Armastus ja abielu on nagu kolmnurk, kus nurkadeks on Jumal, mees ja naine. Ja nii nagu kolmnurga nurkadegagi, mida lähemale lähevad mees ja naine Jeesusele, seda lähemale nihkuvad nad ka teineteisele. Koos Jeesusega on iga kodu “nagu väike taevas, kust minna taevasse” (Review and Herald, 21. aprill 1891). Sellises kodus kasvab armastus üha suuremaks, sest seda väljendatakse üha enam.

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis