RIKKUSED SINU KÄEULATUSES

Avaldatud 15.2.2024, rubriik Päeva sõna

Tänagu nad Issandat ta helduse eest ja tema imeliste tegude eest inimlastele, et ta kosutas janunevat hinge ja täitis nälgiva hinge heaga. Ps 107:8-9

Pagoodid [idamaised templid] helkisid troopikapäikese käes. Preestrid, riietatud leegitsev-oranžidesse rüüdesse, sirutasid välja oma annetusekogumise karikad. Laste hõisked kandusid üle päikesest kõrbenud templikooli siseõue. Klaasruudud, mis rippusid templi ülespoole käänduvate servade küljes, tinisesid õrnalt. Templisse tulnud mornid ja hingelt näljased jumalakummardajad seisid päikesest põlenud higistavate nägudega toidust ülekuhjatud altari ees Kuldse Buddha templis Bangkokis. Viis tonni puhast kulda, mis selle kuju valmistamiseks on kasutatud, teeb selle kuju miljonite dollarite vääriliseks.

See aare avastati alles üsna hiljuti. Sadu aastaid tagasi saatsid ümbritsevad kuningad oma sõdalasi Taisse, et suurendada sealt saadud saagiga oma rikkusi ning tuua ka ilusaid Tai neide endale naiseks. Et kaitsta oma templi aardeid, peitsid tailased need maa-alustesse kalmudesse ning ehitasid siis nende kohale kivist pagoodid. Suur kullast Buddha kuju jäeti siiski üles, kuid kaeti tavalise kipsiga, et seda peetaks täiesti väärtusetuks. Alles mõni aasta tagasi, kui seda kuju taheti teise kohta viia, kukkus see kogemata maha ning osa kipsist tuli lahti. Kõikide suureks üllatuseks tuli selle alt välja puhas kuld. Aastaid oli selle väikese templi valduses olnud tohutu varandus, millest neil endil enam aimugi polnud.

Ka meil kõigil on käeulatuses tohutud aarded – rikkused, mis on väärt palju enam kui Buddha kullast kuju, varandused, mis suudavad rahuldada iga meie vajaduse – see on rikkus, mida saab leida vaid Jeesuses. “Ta kosutab janunevat hinge ja täidab nälgiva hinge heaga.”

Kuldse Buddha templi linna teises servas asub Adventhaigla. Palvenädala ajal juhendasin ühte meditsiiniõdede gruppi. Pärast meie koosolekut tuli minu kabinetti üks noor neiu, kes oli pärit budistlikust kodust. Ta nägu lausa säras rõõmust ja ülevoolava tänutundega südames ütles ta mulle: “Ma armastan Jeesust! Ma olen Ta leidnud oma Päästjana ja mul on nüüd niisugune rahu südames.” Ta oli murdnud läbi kipsist katte tõelise kullani – Jeesuse ammendamatu rikkuseni. Kui sa saad Jeesusega sõbraks – ja kasvatad seda suhet igapäevaste kontaktidega – siis võid sinagi saada osa neist vaimulikest rikkustest.

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis