“MINU LAMBAD KUULEVAD MINU HÄÄLT”

Avaldatud 15.6.2024, rubriik Päeva sõna

Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu ja nad ei hukku iialgi ning keegi ei kisu neid minu käest. Jh 10:27, 28

Kui ansambel King’s Heralds Quartet ja mina Albuquerque’is, New Mexico osariigis koosolekuid pidasime, siis kuulsime ühest naisest, kes oli Michiganis, Battle Creekis õdede kursusel käinud. Ma ütlesin Jack Veazeyle: “Lähme talle külla!” Tema koju jõudes nägime aknal silti, mis teatas, et neil on haagismaja müügis. Me koputasime ja ta abikaasa tuli uksele. Ma ütlesin: “Ma olen pastor Richards ja see on Jack Veazey. Me tulime külla teie naisele.” Kui mees kõhkles, lisasin ma: “Ma näen, et te müüte oma haagismaja.”

“Jah, müün. Kas te sooviksite seda näha?”

Me läksime tagauksest välja ja sisenesime haagismajja ning arutlesime haagismajade üle oma 20 minutit. Siis tulime majja tagasi ning naine küsis: “Kas te ostsite mu abikaasa haagismaja ära?”

“Ei,” vastasin ma, “me ei tulnud tegelikult selle pärast siia.” Ta küsis, kas me olime siinkandis uued. Ma istusin ja rääkisin, et olin kord elanud Albuquerque’is, kuid praegu olime siin vaid lühiajaliselt.

Kui ta küsis: “Millega te praegu siin tegelete?” vastasin ma: “Kui te juhtute armastama head muusikat, nagu minagi, siis see mees siin laulab kvartetis. Kvartetil on täna linnahallis kontsert. See on vapustav.”

“On või?” küsis naine, pöördus siis mehe poole ja küsis: “Kallis, mis sa arvad, kui me läheksime?”

“Noh, kui sa tahad.”

Siis küsis ta minult: “Aga millega teie tegelete?”

“Oh, ma teadustan laule.” Mis oli ka õige.

Nad tulid koosolekule tol õhtul ja järgmisel ja sellele järgnevatel õhtutel kuni koosolekuteseeria lõpuni, ja nad said ristitud. Jeesus juhtis meid kahe oma lamba juurde. Kui nad koosolekule tulid, rääkis Jeesus nende südamele, nagu Ta tõotas: “Minu lambad kuulevad minu häält ja mina tunnen neid ja nad järgnevad mulle ning ma annan neile igavese elu.” Seda pakkumist ei saa tagasi lükata. Tänu Jumalale elu andva Päästja eest, kes igatseb anda kõigile igavese elu.

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis