Joosep (Ta lisagu)

Avaldatud 15.7.2020, rubriik Päeva sõna

Kes ja millal? Jaakobi ja Raaheli poeg; sai Egiptuse asevalitsejaks. Tahad rohkem teada? Loe: 1. Moosese 35:24; 37; 39−50.

Mõtted tänaseks

Tänane lugu kõnetab meie kujutlusvõimet. Vennad heidavad noore unenägude nägija sügavasse kaevu, enne kui müüvad ta Egiptusesse orjaks. Mõni aeg hiljem leiab Joosep end Egiptuse vanglast, kuid ühel hetkel vajatakse tema teenuseid unenägude tõlgendajana vaarao õukonnas. Siit saab alguse tähelennuline karjäär, kus temast saab Egiptuses mõjuvõimult teine mees.

Miks pandi Joosep vangi? Pootifari orjana oli ta võitnud oma isanda usalduse ja saanud palju privileege. Veelgi enam, ta oli noor ja nägus mees. Pootifari naine soovis temaga põgusat suhet ja tegi tema võrgutamiseks kõik võimaliku. Joosep oli luust ja lihast mees. Kindlasti tundis ta end sageli üksildasena ja nüüd pakutigi talle võimalust hoida enda käte vahel naist. Sellele tohutu suurele kiusatusele vastuseismine nõudis palju sisemist jõudu, kuid Jumala jõus suutis Joosep vastu seista. Ta ei tahtnud petta oma isandat Pootifari, kuid ta mõistis ka kiusatuse teist dimensiooni: „Kuidas tohiksin siis teha seda suurt kurja ja pattu oma Jumala vastu?“ (1. Moosese 39:9)

Pootifari naine väitis, et Joosep oli ise initsiatiivi üles näidanud ning selle tulemusena vangistati Joosep kohe. Kas nii tasus Jumal Joosepile selle eest, et ta jäi põhimõtetele kindlaks? Kui vaatame lugu edasi, siis avastame peagi, et Jumal ei olnud Joosepit maha jätnud, kuigi Joosepil oli väga raske aeg. Joosepi kogemus näitab, et ustavus Jumalale on ainus ohutu tee tulevikku.

Minu palve

Armas taevane Isa, ka Minu palve on täna: ära saada mind kiusatusse!

Jaga Facebookis