JEESUS HOIAB SIND

Avaldatud 17.2.2024, rubriik Päeva sõna

Issand hoiab su minemist ja su tulemist nüüd ja igavesti. Ps 121:8

Bill Harbour, üks minu kolledžiaegsetest headest sõpradest, rääkis mulle kord D. W. Hunteri kogemuse ajast, mil ta oli Indias misjonäriks. “Vanem Hunter oli just istunud lennukile, et lennata väga olulisele koguduse koosolekule. Ta pidi ilmtingimata õigeks ajaks kohal olema, sest tema ajakava kohaselt pidi ta pärast seda koosolekut jõudma veel väga mitmele olulisele kohtumisele. Kuid vahetult enne õhkutõusmist pöördus üks stjuardessidest tema poole ja palus tal lennukist väljuda, sest mingi väga tähtis maharadža pidi kindlasti just selle lennuga lahkuma ning loomulikult oli eesõigus sellel maharadžal. Kuna Hunteril ei olnud mingit valikut, võttis ta vastumeelselt oma kotid ja läks tagasi lennujaama ooteruumi.

„Oh, Issand,” hüüdis ta endamisi asju põrandale asetades, „kuidas Sa võisid mulle niimoodi teha? Ma olen Sinu teener ja ma olen oma elu pühendanud Sinu teenimisele ja kui ma ei jõua sellele nõupidamisele õigeaegselt, siis võib see saada suureks takistuseks Sinu tööle.”

Mõnda aega istus Hunter vihast pulbitsedes ooteruumis, kuid siis märkas ta ühte hindut, kes oli silmatorkavalt jõukalt riietatud ning ilmselt omas ka sellele vastavalt kopsakat varandust. Mees lähenes Hunterile ning küsis naeratusega: „Kas Te ei sooviks minuga koos lennata. Mul on oma eralennuk ja selles on piisavalt ruumi meile mõlemale. Mul on üksinda igav sõita ning pealegi ei maksaks see teile mitte pennigi.” Niisiis tõusidki nad mõne aja pärast koos õhku ning Hunter nautis luksusliku lennuki rikkalikke mõnusid ja seda kõike täiesti tasuta.

Kui nad olid mõnda aega lennanud, märkasid nad järsku enda all maapinnal suurt tuleriba ja paksu musta suitsupilve. Hiljem, kui nad olid sihtkohas maandunud, kuulsid nad, et lennuk, millega Hunter algul pidi lendama, oli alla kukkunud ja kõik pardal olnud inimesed hukkusid” (The Last Amen [Viimane aamen], lk 8,9).

Kas sinagi oled mõnikord sedalaadi pettumust kogenud? Me näeme tihti enda ees vaid segadust, pettumust ja masendust. Sellistel aegadel on meil kõigil kiusatus mõelda: Kas Jumal ikka tõesti hoolib minust? Kui jah, siis miks Ta lubab sellistel asjadel minuga juhtuda? Nädalad, kuud, isegi aastad võivad mööduda, enne kui mõistame, miks kõik need olukorrad meid just sellises suunas juhtisid. Võib isegi juhtuda, et me ei mõista kunagi teatavate elus kogetud pettumuste tagamaid. Kuid sellele vaatamata kuulub meile lohutav sõnum Jumalalt: “Issand hoiab su minemist ja su tulemist nüüd ja igavesti.”

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis