MÄGEDE JUMAL

Avaldatud 16.2.2024, rubriik Päeva sõna

Ma tõstan oma silmad mägede poole, kust mulle tuleb abi? Ps 121:1

Fuji-san... jaapanlased tunnevad siirast rõõmu ainuüksi selle nime nimetamisest. See püha mägi näib lausa elavana ning seda peetakse ilujumalanna koduks. Jaapanis olles peatusime ühes võõrastemajas. Selle verandalt võisime iga päev nautida Fuji majesteetliku koonusekujulise tipu peegeldust Kawaguchi järve vaiksel veel. Olin aastaid igatsenud Fujile ronida. Ning just nüüd oli mu unelm saamas reaalsuseks. Pärast väikest einet madala jaapani-stiilis lauakese ääres sõitsin bussiga viiendasse jaama, kust suundusin edasi järsu nõlvani. Ronimine üle maapinda katva vulkaanilise kiviklibu oli sisuliselt üks samm edasi ja kaks tagasi.

Tol õhtul, olles ronimisest surmani väsinud, istusin taas võõrastemaja verandal. Loojuva päikese roosa õhetus süütas justkui tule Fuji tipus. Mõtiskledes seal miljonite inimeste usu üle sellesse mäesse, meenus mulle Psalm 121. Võib-olla mõlkusid laulja mõtteis just need ebajumalakummardajate pühad mäed, kui ta kirjutas need read: “Ma tõstan oma silmad mägede poole.” Ning küsib siis kohe: “Kust tuleb mulle abi?” Justkui öeldes: “Kas peitub mu abi pühades mägedes?” Ei, näitab selgelt tema vastus: “Abi tuleb mulle Issanda käest, kes on teinud taeva ja maa” (Ps 121:2). Pääste ja abi ei tule mitte mäelt – ükskõik kui ilus see ka ei oleks – vaid üksnes Issandalt, kes on teinud kõik mäed.

Minu Jumal on aukartustäratav ja igavikuline nagu mägi. Kuid Ta on palju enam: Ta on elav Looja, kes suudab meid aidata igal hetkel meie vajadustes. Mitte hetkekski ei unusta Ta meid. “Ei ta lase su jalga vääratada, ei su hoidja tuku” (salm 3). Jumal on meile väga lähedal ja kaitseb meid nii heaolupäevadel kui ka mureöödel. “Issand on su hoidja, Issand on su varjaja su paremal käel” (salm 5). Meie Lunastaja Issand kaitseb meid ja hoiab meid, et päriksime igaviku. “Issand... hoiab sinu hinge. Issand hoiab su minemist ja su tulemist nüüd ja igavesti” (salmid 7 ja 8).

Kui mured piiravad sind ja sulle näib, et nendest ei ole mingit väljapääsu, või kui sa küsid endalt: Kus küll on Jumal? Miks Ta ei hoia mind kurja eest? Siis vaata Kolgatale, vaata Jeesusele, kes on seal suremas. Mida tegi Jumal ristil? Tema ja Ta Poeg muutsid Saatana rünnakud võiduks – kogu universumi võiduks, sinu ja minu võiduks. Kui Jeesus ja Ta Isa suutsid seda, siis kas sa tõesti arvad, et ükski neist raskustest, millega sa hetkel silmitsi seisad, on Jumala jaoks nii keeruline, et Ta ei suudaks sellega toime tulla?

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis