JEESUSE ÕRN SÜDA

Avaldatud 17.4.2024, rubriik Päeva sõna

Ja kuningas vastab neile: “Tõesti, ma ütlen teile, mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle!” Mt 25:40

Ühel päeval kiirteel sõites ootasin raadiost parajasti liiklusuudiseid, kui diktor rääkis ühest uskumatust loost. Üks varas oli eelmisel ööl Searsi kauplusse sisse murdnud. Ta tassis hulga elektroonikat välja oma auto kõrvale. Kui ta veelkord sisse läks, et veel midagi tuua, märkas ta poes voodit. Ta heitis pikali ja puhkas. Kui politsei saabus, ütles ta neile: “Siin oli nii soe ja mõnus, et ma ei suutnud lahkuda.”

Tema ütlus oli süüdistus ühiskonnale! Kui paljusid seaduserikkujaid on kuriteole ajendanud vajadus soojuse ja magamiskoha järele? Pole siis ime, et Jeesus pööras nii palju rõhku ühiskonna heidikute aitamisele. Ta ütles enda ümber tunglevale rahvahulgale: “Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle!” “Sest mul oli nälg ja te andsite mulle süüa, mul oli janu ja te andsite mulle juua, ma olin kodutu ja te võtsite mu vastu, ma olin alasti ja te riietasite mind, ma olin haige ja te tulite mind vaatama, ma olin vangis ja te tulite mu juurde” (Mt 25:35,36).

Kui ma kord kurtsin ühele miljonärile, et Ühendriikide kongress tahab alandada rikaste makse ja vähendada abiprogramme vaeste jaoks, sähvas tema naine: “Me oleme oma raha ära teeninud.” Me kõik oleme oma raha ära teeninud, nii palju kui seda kellelgi on, kuid kas me kõik oleme võrdsetena sündinud – kas meil on võrdsed anded, võrdne intelligents, võrdsed võimalused, võrdne füüsiline energia, võrdne keskkond, võrdselt armastavad ja hoolivad vanemad? Kui me oleksime sündinud võrdsetena, siis oleks selline suhtumine vastuvõetav, kuid me ei ole ju!

Hea sõnum Jeesusest on see, et Tema hoolis inimestest – igasugustest inimestest. Rõhutud, pahuratest inimestest. Külmas ja näljas olevatest inimestest. Isegi sellistest, keda õhutas kuriteole sooja ja mugava voodi puudumine. Ta igatseb väga jõuda nende ajalike vajaduste täitmisest nende südamesse ning anda neile võrratu rõõm ja igavene elu. Mida soovid sina kõige rohkem neile inimestele, kellega sa iga päev kokku puutud?

Daniel R. Guild
Jaga Facebookis