MURELIK SÜDA? JEESUS TULEB

Avaldatud 20.6.2024, rubriik Päeva sõna

Teie süda ärgu ehmugu . Ma [tulen] jälle tagasi. Jh 14:1-3

Palju aastaid tagasi olid Los Angeles’is tänavad nimega Faith [Usk], Hope [Lootus] ja Charity [Arm]. Seoses linna muutumise, kiirteede arvu suurenemise ja linna ümberplaneerimisega on kaks neist tänavatest kadunud, kuid üks on alles jäänud – Lootuse tänav. Ja tõepoolest, lootus on peaaegu ainuke asi, mis meile siin hävinevas ja vintsutatud maailmas alles on jäänud – lootus millegi parema järele, lootus paremale tulevikule.

San Joaquini orus Kalifornia osariigis, kus pidasime „Voice of Prophecy“ raadio-evangelisatsiooniseeriat, tuli teatri ukse juures, kus me koosolekuid pidasime, mu juurde üks silmapaistev abielupaar. Nad rääkisid mulle, et olid pikki aastaid arvanud, et poliitika viib meie maal ellu utoopia ning nad olid oma piirkonnas ja ringkonnas poliitiliselt väga aktiivsed. Nüüd olid nad aru saanud, et poliitika ei vii ellu ühtki utoopilist lootust. Ainult Jeesus Kristus võib tuua rahu meie vanale maailmale. Ja neil oli loomulikult õigus, sest ainult Kristus võib anda elule tõelise tähenduse. Issand Jeesus Kristus on “meie lootus” (1Tm 1:1).

Kui suurepärane see on, et võime minna Kristuse juurde ja küsida Temalt põlvedel: “Issand Jeesus, kas Sa tõepoolest tuled tagasi? Tuhanded inimesed ei tea, kuhu pöörduda. Kas on lahendust kõigile maailma ja minu isiklikele probleemidele?”

Tema vastus on: “Teie süda ärgu ehmugu.” Sinu jaoks on lootus olemas. “Aga lootuse Jumal täitku teid kõige rõõmu ja rahuga usus, et teil oleks küllaga lootust Püha Vaimu väes!” (Rm 15:13). Ja Jeesuse tõotuses on lootus sinu tuleviku jaoks ja kogu maailma jaoks: “Ma [tulen] jälle tagasi.” Tema tõotus on kindel. Tema on tulemise Issand. Kui me teeme Temast oma südame Issanda, siis tervitame rõõmuga Tema tagasitulekut maa peale.

H. M. S. Richards, Jr.
Jaga Facebookis